ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neka dividenda svake godine bude kunu veća i rast cijene mi uopće nije bitan. Imam već toliko toga da mogu živiti i od dividende 🙂

Gledam malo trgovinu nakon objave izvješća, rasprodaja na koti 199-200, to dovoljno govori koliko je povjerenje investitora na domaćem dioničkom tržištu.
Mnogi koriste priliku riješiti se dionica na pojačanoj likvidnosti unatoč izvrsnim rezultatima i svijetloj perspektivi tvrtke u narednom razdoblju.
I sam sam razmišljao da jednako postupim jer sam umoran od cirkusa i strepnje na ZSE.
S druge strane, zbilja je izvrsna tvrtka taj naš AD Plastik, šteta ga je prodati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

može li netko probati izračunati EV/Ebitda sad kad imamo friške podatke?
čisto da me provjeri…

dobio sam 6,31
(podaci u 000: TK 840.000 na 200,00 kn, FDug 287.096, novac 25.508, kratkotr. FI 93.3 što daje EV=1.101.494 u tisućama kn)
Ebitda sam uzeo za ovo polugodište 130.5 mil kn, plus 2H/2017. 43.953 mil kn ukupno je to 174.5 mil kn)

Odlično izvješće!

Mislim, ipak, da se zaboravlja cikličnost autoindustrije.

Tko bi gori sad je doli je uzrečica koja u ovoj industriji pogotovo vrijedi i samo je pitanje kada će se opet potvrditi.

Dakle, odličan rezultat, odlično poslovanje ali ne zaboravimo period od 2010 do 2015 od tsunamija u Japanu do borbe u Rusiji u paraleli sa ekonomskom krizom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

BVPS 194 KUNE.

Do kraja godine EPS cca 25 kuna, cijena pada

Što propuštam.

Nije u izvješću uključena firma iz Mađarske ako se ne varam.

Evo par brojki o Rdg-u:
1. Rast prihoda u odnosu na q2 2017 od 18%. Napokon da je i q2 odradio rast jer zadnje 4 godine prihodi u q2 su bili skoro pa jednaki (244-258 mil. kn)
2. Pad bruto marze za 2 p.p. sa 38% na 36%. Buduci u zadnja 4 kvartala bruto marza fluktuira izmedju 34%-39% isto smatram ocekivanim i neka u tom rasponu i ostane;u buducnosti
3. Rast broja zaposlenih za 12% (sa 2.245 na 2.516) uz istovremeni rast troska osoblja za 23% (oko 10 mil. kn). Znaci imamo rast prosjecne place, sto je super jer samo zadovoljan radnik je dobar radnik.
4. U odnosu na prosli kvartal neto fin. rezultat je manji za 32% i iznosi -13,3 mil. kn, ali i losiji od q1 kad je bio oko -10 mil. kn.
5. Ostali i vanjski troskovi su ukupno manji za oko 5 mil. kn (unatoc rastu prihoda) sto mi govori da se sve vise proizvodnje odvija “in house” i da je sve manje vanjskih kooperanata. Kupnjom drustva u Madjarskoj ocekujem da ce isti trosovi nastavit padat.
6. U odnosu na q1 krat. imovina veca je za 28 mil. kuna dok su krat. obv. manje za 36 mil. kuna i to ponajvise smanjenju obveza prema bankama za oko 33 mil. kuna.
7. U odnosu na q1 potrazivanja od kupaca manja su za 1,5% (oko 3 mil. kuna) dok su obveze prema dobavljacima manje za oko 10 mil. kuna odnosno za oko 6%. Znaci naplata i placanje ide sve bolje, smanjuju se dani vezivanja kupaca i dobavljaca.
Jos nisam stigao procitat pdf izvjesce, nadam se da cu i tamo vidjeti dodatne pozitivne informacije.
Ako se mene pita, jos nisam nasao ni jednu zamjerku u izvjescu.
Go plastika!!!

Rastimo zajedno...


Odlično izvješće!

Mislim, ipak, da se zaboravlja cikličnost autoindustrije.

Tko bi gori sad je doli je uzrečica koja u ovoj industriji pogotovo vrijedi i samo je pitanje kada će se opet potvrditi.

Dakle, odličan rezultat, odlično poslovanje ali ne zaboravimo period od 2010 do 2015 od tsunamija u Japanu do borbe u Rusiji u paraleli sa ekonomskom krizom.


Slazem se,
Zato se i izlazi masovno na 200kn.
Da nije ciklicna sad bi se trzila na 350-400kn.
Neka vanka bude stagnacija ili rast jos godinu dana i na konju smo…a ako ne bude, bit ce bjezanije…

Rastimo zajedno...

Kakva god cikličnost ja nemam dojam da je Europska ekonomija u usponu od 2008.

Prvi put u povijesti negativne kamatne stope, banke pune novca, 27 mlrd kod HNB-a, Deutsche banka radi loše , i u takvim uvjetima se automobili prodaju. Mislim da je budućnost blistava sa 1,5mlrd Muslimana,Crnaca, Arapa u Europi koji voze automobile i konstantno dižu natalitet

Kod nas sigurno će nastupiti multikuluralna sredina s cca 20-ak milijuna ljudi, jer imamo vrhunsku stratešku poziciju u srcu Europe, koju nismo znali iskoristiti ali vjerujem da će to nove multikulturalne mješavine dignuti ekonomiju ovog prostora.

Sve odlično, bravo za one koji su od 100 kn unutra i nisu prodali, pa opet kupovali itd…..
samo pazite sa udjelom u porfelju, nemojte da je u ovom trenutku više od 50%:)

2017
p/e 11,5

2018
p/e 9,4


može li netko probati izračunati EV/Ebitda sad kad imamo friške podatke?
čisto da me provjeri…

dobio sam 6,31
(podaci u 000: TK 840.000 na 200,00 kn, FDug 287.096, novac 25.508, kratkotr. FI 93.3 što daje EV=1.101.494 u tisućama kn)
Ebitda sam uzeo za ovo polugodište 130.5 mil kn, plus 2H/2017. 43.953 mil kn ukupno je to 174.5 mil kn)

Kako si to uzeo 130 mil EBITDA za ovo polugodiste, a onda samo 43 mil za ostatak na oko se vidi da nesto ne stima EBITDA od 2H 2017 do kraja godine 12.2017 je bila 118 mil, ako se to zbroji dobije se 248 mil EBITDA, ako je 2H.2018 EBITDA rasla 15% u odnosu na godinu prije te ako uzmemo bar 10% rasta do kraja godine u odnosu na godinu prije mozemo rec da ce EBITDA bit bar 260 mil……te na to mozemo jos dodat i novu akviziciju tako da se to krece negdje oko 270 mil EBITDA, kad pogledamo trzisnu kapitalizaciju od 800 mil cijena je prava sitnica

Ignore : renči

New Report

Close