ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 04:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Možda je nešto kapnulo i od ovih trezorskih kojih je svaki dan sve manje. Ili su kod članova uprave završili?

Iz financijskog izvjestaja koliko vidim i uspijem razaznat s prijevodom

2016 su imali prihode 18 mil eur, 2017 24 mil eura
Dobit 2016 593 tis eura, 2017 478 tis eura
Kapital 2017 6 mil eur
Koliko vidim drustvo nije nesto kreditno zaduzeno

Sve u svemi cini se zdravo drustvo iz kojeg samo trebaju povecat dobit

Ignore : renči




koja je cijena akvizicije?
vlastita sredstva ili kredit?

vlastita
[/quote]

Koja vlastita?, oni nemaju vise od 10 mil gotovine nakon sto isplate divku….
[/quote]

Prodaj, što prije to bolje!

halfte trinken, halfte Šarcu geben


ja se samo nadam da ih te akvizicije neće jednom doći glave jer kad se sjetim drugih naših akvizitora (Pevec, Agrokor…) i kako su prošli, prođu me trnci

Plastičari su gradili u inozemstvu, radili za inozemne kupce, zarađivali na izvozu i širili poslovanje u inozemstvu?
Uspoređuješ neusporedivo.

Ne kažem da sam neki nadčovjek i investicijski mag, daleko od toga, ali rijetko gdje sam doma toliko kao na ovoj temi.

Ali kolega rezident je iznenađenje foruma!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Samo primjera radi usporedbe velicine Tisza se prostire 22 400 cetvornih metara s 400 zaposlenika, to je slicno kao solin sa 700 zaposlenih koji ima 26 600 cetvornih metara ili kao Zagreb 1 na 24 000 cetvornih metara i 466 zaposlenika znaci radi se o jednom lijepom postrojenju.

Ignore : renči





koja je cijena akvizicije?
vlastita sredstva ili kredit?

vlastita
[/quote]

Koja vlastita?, oni nemaju vise od 10 mil gotovine nakon sto isplate divku….
[/quote]

Prodaj, što prije to bolje!
[/quote]

Prodao je on vec davno dok je cijena bila nize

Ignore : renči



ja se samo nadam da ih te akvizicije neće jednom doći glave jer kad se sjetim drugih naših akvizitora (Pevec, Agrokor…) i kako su prošli, prođu me trnci

Plastičari su gradili u inozemstvu, radili za inozemne kupce, zarađivali na izvozu i širili poslovanje u inozemstvu?
Uspoređuješ neusporedivo.

Ne kažem da sam neki nadčovjek i investicijski mag, daleko od toga, ali rijetko gdje sam doma toliko kao na ovoj temi.

Ali kolega rezident je iznenađenje foruma!

[/quote]

Ova vijest je ko grom, nema se sto tražiti dlaku u jajetu. Naravno da najveći dio mora biti pokriven kreditom, adpl nije banka nego preadivačka industrija. Filozofija je ostvariti stopu povrata višu od kamtne stope, to je ono gdje je Ivica neslavno propao. adpl neće jer dosad su ve suprotno od ivice radili. tako i treba, samo suprotno od gazde.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mislim da je ova dionica najljepša priča na zse. Inozemna širenja stabilna industrija, Grupa prevent u problemima i dio poslova s Volkswagenom će se zasigurno sliti kod ADPL-a, već osiguranih 150 milijuna eura prihoda, kada su Došena pitali za potencijal daljnjeg rasta na burzi odgovorio je:

U zadnje dvije godine tržišna kapitalizacija kompanije podignuta je s 40 na 100 milijuna eura. Pokazali smo stabilnost i vjerodostojnost i to se cijeni. Imamo još potencijala za rast na burzi, pogotovo ako realiziramo planove o akviziciji – kaže Marinko Došen.

Sad kada se akvizicija realizirala, bit će ovdje jako jako zanimljivo, jedva čekam financijsko izvješće.

Joše jedna firma mi se doimala na zse kao pravi zgoditak je Podravka, nažaost iz pouzdanih izvora znam da sadašnji rezultati nisu ni blizu što kompanija može ostvariti, ponajprije jer se krade od vozača do uprave.

Evo kako stvari stoje s Suzukijem

Suzuki


Mislim da je ova dionica najljepša priča na zse. Inozemna širenja stabilna industrija, Grupa prevent u problemima i dio poslova s Volkswagenom će se zasigurno sliti kod ADPL-a, već osiguranih 150 milijuna eura prihoda, kada su Došena pitali za potencijal daljnjeg rasta na burzi odgovorio je:

U zadnje dvije godine tržišna kapitalizacija kompanije podignuta je s 40 na 100 milijuna eura. Pokazali smo stabilnost i vjerodostojnost i to se cijeni. Imamo još potencijala za rast na burzi, pogotovo ako realiziramo planove o akviziciji – kaže Marinko Došen.

Stvarno lijepa prica i zao mi je sto nemam tu dionicu. Prava Buffetovska dionica sa stabilnim rastom svih pokazatelja kroz godine. Bas me zanima kada ce dosegnuti novi ATH.


Iz financijskog izvjestaja koliko vidim i uspijem razaznat s prijevodom

2016 su imali prihode 18 mil eur, 2017 24 mil eura
Dobit 2016 593 tis eura, 2017 478 tis eura
Kapital 2017 6 mil eur
Koliko vidim drustvo nije nesto kreditno zaduzeno

Sve u svemi cini se zdravo drustvo iz kojeg samo trebaju povecat dobit

Stranicu prije sam napisao neke podatke o prihodima i dobiti Tisze, evo sad u prilogu izvjesce za 2017 kome se da malo detaljnije to prevest i proucit pa da napise stagod zanimljivo ja sam pogledao samo okvirne podatke, a bilo bi dobro ako netko zna madjarski 🙂

A nadam se da ce i danas izvjesce njega najvise iscekujem.

Ignore : renči

New Report

Close