ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajmo – još malo pa nestalo

6. Odluka o uporabi dobiti za 2017. godinu:
Dobit AD PLASTIK d.d. Solin (dalje; Društvo) za 2017. godinu, nakon oporezivanja, iznosi
53.399.399,00 kn i koristi se kako slijedi:
za isplatu dividende, u iznosu od 41.995.840,00 kn,
– ostatak za zadržanu dobit.
Obračunati iznos dividende za vlastite dionice Društva prema stanju na dan koji je mjerodavan
za stjecanje tražbine za isplatu dividende rasporedit će se u zadržanu dobit.
7. Odluka o isplati dividende:
I . Dioničari AD PLASTIK, d.d. (dalje: Društvo), upisani kao imatelji dionica oznake
ADPL u depozitorij Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan
19.07.2018., stječu tražbine za isplatu dividende iz dobiti za 2017. godinu i to u
iznosu od 10,00 kn po dionici.
II . Tražbine na isplatu dividende dospijevaju dana 11. 08. 2018. godine.
III Razdoblje isplate dividende traje od dana 01. 08. 2018. godine do 11. 08. 2018.
godine.
IV. Nalaže se Upravi Društva da ovu odluku objavi na Zagrebačkoj burzi bez odgode
nakon održavanja Glavne skupštine.
V. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=85979

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Renault seli proizvodnju novog modela Clia u Sloveniju

odlične vijesti s obzirom da je AD glavni dobavljač Revozu.

2018 će po mojim projekcijama biti najbolja u povijesti kompanije bez premca plus ova vijest.


ajmo – još malo pa nestalo

6. Odluka o uporabi dobiti za 2017. godinu:
Dobit AD PLASTIK d.d. Solin (dalje; Društvo) za 2017. godinu, nakon oporezivanja, iznosi
53.399.399,00 kn i koristi se kako slijedi:
za isplatu dividende, u iznosu od 41.995.840,00 kn,
– ostatak za zadržanu dobit.
Obračunati iznos dividende za vlastite dionice Društva prema stanju na dan koji je mjerodavan
za stjecanje tražbine za isplatu dividende rasporedit će se u zadržanu dobit.
7. Odluka o isplati dividende:
I . Dioničari AD PLASTIK, d.d. (dalje: Društvo), upisani kao imatelji dionica oznake
ADPL u depozitorij Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan
19.07.2018., stječu tražbine za isplatu dividende iz dobiti za 2017. godinu i to u
iznosu od 10,00 kn po dionici.
II . Tražbine na isplatu dividende dospijevaju dana 11. 08. 2018. godine.
III Razdoblje isplate dividende traje od dana 01. 08. 2018. godine do 11. 08. 2018.
godine.
IV. Nalaže se Upravi Društva da ovu odluku objavi na Zagrebačkoj burzi bez odgode
nakon održavanja Glavne skupštine.
V. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=85979

S obzirom na ovakvo navijanje za domaću momčad, čini se da ste uvjereni kako cijena na ex-dividend datum neće pasti za iznos dividende, što ne bi bilo loše.


S obzirom na ovakvo navijanje za domaću momčad, čini se da ste uvjereni kako cijena na ex-dividend datum neće pasti za iznos dividende, što ne bi bilo loše.

Ne kužim tko tu za koga navija?
Ja vidim da je investimir (koji mi je inače na ignore) objavio dio iz službene obavijesti koja se zna već duže vrijeme, samo je sada potvrđena na glavnoj skupštini.
I da, cijena neće pasti za 10 kn, odnosno za iznos dividende, barem nije zadnjih godina.
Dapače, nakon što padne, mogla bi početi rasti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



ajmo – još malo pa nestalo

6. Odluka o uporabi dobiti za 2017. godinu:
Dobit AD PLASTIK d.d. Solin (dalje; Društvo) za 2017. godinu, nakon oporezivanja, iznosi
53.399.399,00 kn i koristi se kako slijedi:
za isplatu dividende, u iznosu od 41.995.840,00 kn,
– ostatak za zadržanu dobit.
Obračunati iznos dividende za vlastite dionice Društva prema stanju na dan koji je mjerodavan
za stjecanje tražbine za isplatu dividende rasporedit će se u zadržanu dobit.
7. Odluka o isplati dividende:
I . Dioničari AD PLASTIK, d.d. (dalje: Društvo), upisani kao imatelji dionica oznake
ADPL u depozitorij Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan
19.07.2018., stječu tražbine za isplatu dividende iz dobiti za 2017. godinu i to u
iznosu od 10,00 kn po dionici.
II . Tražbine na isplatu dividende dospijevaju dana 11. 08. 2018. godine.
III Razdoblje isplate dividende traje od dana 01. 08. 2018. godine do 11. 08. 2018.
godine.
IV. Nalaže se Upravi Društva da ovu odluku objavi na Zagrebačkoj burzi bez odgode
nakon održavanja Glavne skupštine.
V. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=85979

S obzirom na ovakvo navijanje za domaću momčad, čini se da ste uvjereni kako cijena na ex-dividend datum neće pasti za iznos dividende, što ne bi bilo loše.
[/quote]

baš me brig ahoće li ili neće pasti 10 kn ili 9,5 kn. to je tako nebitno. ne psotoji nebitnija fluktuacija od one na ex dan.

jedino što je vazno osu one prognoe koje je gore dao kolega – usporeda q1 i q2 , brojke i sve. to nesto vrijedi, a to da li ce psti 10 ili 11 kn – to je kao hoce li taj dan biti temperatura ztaka 29 ili 30 stupnjeva –

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Neke zanimljivosti sa skupstine, iako se na skupstini nije moglo puno cut o detaljima, a i nije nesto posjecena kao neke druge skupstine pa bas i nije bilo pitanja, a nisam ni ja pitao malo me sj… utakmica dosao onako na pola koplja, neke stvari se mogu iscitat npr neke zanimljivosti sta su se mogle cut. Sta se tice profitabilnosti i poslovanja kazu da za razliku od prije 5 godina kada su bili Tier 2 dobavljac u zadnje vrijeme se to mjenja prema Tier 1 dobavljacu te da od tuda dolazi najvece povecanje profitabilnosti, isto tako kazu da zadnju godinu smatraju zadnju godinu antikrizne godine te da trentuno nema stvari koje ih opterecuju te da odavno nisu bili tako optimisticni kako stvari funkcioniraju te da je komunikacija uprave i nadzornog odbora u nikad boljem odnosu. Isto tako sta se tice dividende kazu da su od ove godine 5% mislim od dobiti stavili u fond s kojim bi se osiguravala buduca isplata dividendi te da je to samo u tu svrhu, jos sta se tice buduce dividende nekakav hint su dali s kojim bi se dalo naslutit da ce ovogodisnja dividenda bit bolja od prosle to je nekako receno kroz salu i u rukavicama.

Sta se tice sirenja iz neformalnog razgovora s prisutnim ljudima ima informacija da su u zadnje vrijeme dosta razgovarali s fondovima po cemu pretpostavljaju da ce im trebat kapital za sirenje, a da je to tako predsjednik uprave je i dao objasnjenje sta se tice razvoja da su trenutno fokusirani na razvoj te da intezivno rade na tome ali da im za to nedostaje kapitala tako da ocito je da se nekakvi planovi rade koji su malo ozbilniji.

Ignore : renči

Jel se to netko zaletio sa prodajom ili…, sutra je jos dan za kupit sa pravom na dividendu



S obzirom na ovakvo navijanje za domaću momčad, čini se da ste uvjereni kako cijena na ex-dividend datum neće pasti za iznos dividende, što ne bi bilo loše.

Ne kužim tko tu za koga navija?
Ja vidim da je investimir (koji mi je inače na ignore) objavio dio iz službene obavijesti koja se zna već duže vrijeme, samo je sada potvrđena na glavnoj skupštini.
I da, cijena neće pasti za 10 kn, odnosno za iznos dividende, barem nije zadnjih godina.
Dapače, nakon što padne, mogla bi početi rasti.
[/quote]

Kolega, zaboravili ste na jedan detalj. Prije citiranja službene obavijesti u postu se navodi: ajmo-još malo pa nestalo, čega, banana. Ako to nije druk, pardon navijanje, ne znam što je.


@investimir
: Za razliku od vas, ipak mi je važna cijena dionice nakon ex dividenda jer primjerice umjesto trejdanja zbog cijene odnosno temperature zraka kako kažete, zaglavim u njoj.

evo, za one koji hoće zaglaviti.

sutra, dragi suborci i supatnici, dobro namjestitte nisane – valajt ce jeftino dokupit. buduci ce raja tresti i kipati i sipati kao da sutra ne psotoji – moja prognoza – dno na 188kn, dnevni prosjek odo 192 kn. primam oklade – ulog: dionice todomora 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


evo, za one koji hoće zaglaviti.

sutra, dragi suborci i supatnici, dobro namjestitte nisane – valajt ce jeftino dokupit. buduci ce raja tresti i kipati i sipati kao da sutra ne psotoji – moja prognoza – dno na 188kn, dnevni prosjek odo 192 kn. primam oklade – ulog: dionice todomora 🙂

Bit ce ti ovo i po 82 kn todomor ovisnice!

Samo da provjerim, dividenda 10kn ili više, a cijena dionice će bit 82kn? Tako si mislio?

Cekaj lex plastik pa cemo razgovarat o dividendi.

New Report

Close