ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Veliko odmjeravanje preko nišana – 292 na kupni, 292 na prdaji – razlika 1 kn.

To je to , dečki, nakon angodbe bit ce puno manje prosipača, najgore je prošlo i ak je istina da agrokor dionicarima predstoje teski dani, sito tako je istina DA ADPL DIONICARIMA PREDSTOJE DOBRE DIVKE I DOBRI DANI.

KRALJ JE MRTAV, ŽIVIO KRALJ.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Rusija nastavlja u svom pozitivnom tonu s 18.2% rastom u prvih 6 mjeseci, dok je sesti mjesec 10,8% 🙂

In June 2018, sales of new cars and light commercial vehicles in Russia increased by 10,8% compared with June 2017 or by 15 261 sold units, and amounted to 156 351 cars, according to the AEB Automobile

Manufacturers Committee (AEB AMC).
This year in January—June 849 221 cars were sold.
Joerg Schreiber, Chairman of the AEB Automobile Manufacturers Committee commented:
“Pace of market recovery in June softened somewhat relative to what we have seen so far this year. Still, nearly 11% year-on-year improvement is a very respectable result, especially in the light of the ongoing world cup event in Russia. In addition, thanks to strong sales in the preceding months, vehicle inventories are rather lean across the industry, dampening sales growth if only temporarily.
All in all, the first half of 2018 has been successful for the Russian car market, and there is good reason to believe that the positive momentum will continue in the coming months.

Ignore : renči

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/jep5hxDGqdmPw0dTg6mjmg==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

260 milijuna kuna novih poslova dogovoreno.
Stvarno šteta da nema više ovakvih proizvodnih tvrtki u Hrvatskoj.

A što ovi koje izjeda ljubomora i zavist stišću palac dolje, svaka im čast !
Još dečki, još stišćite, možda AD Plastik ostane bez posla ako budete više stiskali, možda cijena opet padne na 100 kn !!!
.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Prema posljednja 4 kvartalna izvješća bruto marža ((prihodi od prodaje-materijalni troškovi)/prihodi od prodaje) kreće se u rasponu od 33% do 39%. Najveća bruto marža (39%) zabilježena u q1 2018 i q2 2017. godine.
Prihodi u posljednja 3 kvartala u odnosu na kvartale prethodne godine rastu za minimalno 20% (q4 čak preko 50%), dok je rast prema prethodnom kvartalu u posljednja dva kvartalan izvješća iznosio 22% (q42017/q2017) odnosno 5,4% (q12018/q42017).
Vidimo da rast prema prethodnom (ne prošlogodišnjem) kvartalu usporava (zbog sve veće baze), ali ako se u q2 realiziraju prihodi kao u q12018 rast prihoda na bazi prošlogodišnjeg q2 iznosio bi oko 25% i to bi bilo u skladu sa trendom. Ako bi bruto marža bila 33% (najniža u posljednja 4 kvartala), bruto dobit bi iznosila oko 105.151 mil. kuna. U posljednja 2 kvartala udio neto dobiti u bruto dobiti kreće se oko 27% do 31%, što u slučaju da se nastavi daje neto dobit od oko 28 mil. kuna.
Naravno, na neto rezultat poprilično utječe neto financijski rezultat, a koji prema posljednja 4 kvartalna izvješća kontiniurano opada i to sa -19m kuna (q2 2017) na -10m kuna (q1 2018).
Zaključak, možemo očekivati rast prihoda u odnosu na q2 2017, bruto maržu u rasponu 33% do 39%, te smanjenje gubitka po financijskim rashodima i po meni dobit u rasponu 25-30 mil kuna (bez nekih izvanrednih prihoda/rashoda).

Rastimo zajedno...

ne znam jeste li radili tablice od ugovorenih poslova od sredine 2016 i2015 koje su vezane za 2019 pa dalje u budućnost. Ja sam to sve po pesimističnim kriterijima razvrstavao s obzirom na rokove i inose ugovora i ispada da je 2019 godina zaista blistava po broju ugovora i potencijalnih prihoda koji će sasvim sigurno biti rekordni.

mislim da preko 100 mil kuna neta u 2019 ne bi bilo neočekivano, to je negdje 25 KN EPS, postojećom politikom dividende to bi moglo biti i 15-ak kuna po dionici. To je u7,6 posto dividendnog prinosa po sadašnjoj cijeni. AD plastik uspijeva dobijati nominacije i biti ispred drugih konkurenata koji su u najmanju ruku giganti.

vrlo rijetka lijepa priča na ZSE i nadam se da će biti još blistavija jer je to dobro za RH i hrvatsku proizvodnju koje gotovo i nema.


Prema posljednja 4 kvartalna izvješća bruto marža ((prihodi od prodaje-materijalni troškovi)/prihodi od prodaje) kreće se u rasponu od 33% do 39%. Najveća bruto marža (39%) zabilježena u q1 2018 i q2 2017. godine.
Prihodi u posljednja 3 kvartala u odnosu na kvartale prethodne godine rastu za minimalno 20% (q4 čak preko 50%), dok je rast prema prethodnom kvartalu u posljednja dva kvartalan izvješća iznosio 22% (q42017/q2017) odnosno 5,4% (q12018/q42017).
Vidimo da rast prema prethodnom (ne prošlogodišnjem) kvartalu usporava (zbog sve veće baze), ali ako se u q2 realiziraju prihodi kao u q12018 rast prihoda na bazi prošlogodišnjeg q2 iznosio bi oko 25% i to bi bilo u skladu sa trendom. Ako bi bruto marža bila 33% (najniža u posljednja 4 kvartala), bruto dobit bi iznosila oko 105.151 mil. kuna. U posljednja 2 kvartala udio neto dobiti u bruto dobiti kreće se oko 27% do 31%, što u slučaju da se nastavi daje neto dobit od oko 28 mil. kuna.
Naravno, na neto rezultat poprilično utječe neto financijski rezultat, a koji prema posljednja 4 kvartalna izvješća kontiniurano opada i to sa -19m kuna (q2 2017) na -10m kuna (q1 2018).
Zaključak, možemo očekivati rast prihoda u odnosu na q2 2017, bruto maržu u rasponu 33% do 39%, te smanjenje gubitka po financijskim rashodima i po meni dobit u rasponu 25-30 mil kuna (bez nekih izvanrednih prihoda/rashoda).

e, ovo ja zovem prilogom raspravi. blagodarim.

ja bih se složio s gronji brojkama, samo još malo konzervativnije jer uvijek je bolje konzervativnije. onda ako nas iznenade pun ašaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa evo kad me vec krenulo.
Pokusao sam naci neku povezanost izmedju q2 i q1 u posljednjih 5 godina i na temelju koleracije (ako postoji) odredit prihode za q2 2018.
Kretanje prihoda pokazuje sljedece:
2013. Q2/Q1 +37%
2014. Q2/Q1 +23%
2015. Q2/Q1 nema promijena
2016. Q2/Q1 -3%
2017. Q2/Q1 -4%
Ako ce se slican trend nastaviti mozemo ocekivat prihode u q2 2018 za oko -7% u odnosu na q1, odnosno 295m. kuna i sukladno prethodnom postu oko 26m kuna neto dobiti.
Rast prihoda q2 2018 u odnosu na q2 2017. bi bio oko 16%.
Ako promatramo samo prihode q2 u posljednje 3 godine, skoro su jednaki i krecu se izmedju 244m kuna do 258m kuna. Ako se ovaj trend nastavi (nadam se da nece) mozemo ocekivati neto dobit oko 22m kuna.
Osobno, dobit ispod 20m q2 bi me razocarala.
Obzirom da prihodi q2 vec 3 godine stagniraju, je li doslo vrijeme obzirom na Rusiju i dostupne podatke u posljednje vrijeme da i q2 odradi svoj rast…nadam se da je.
Uskoro cemo saznati…

Rastimo zajedno...


Zaključak, možemo očekivati rast prihoda u odnosu na q2 2017, bruto maržu u rasponu 33% do 39%, te smanjenje gubitka po financijskim rashodima i po meni dobit u rasponu 25-30 mil kuna (bez nekih izvanrednih prihoda/rashoda).

Slazem se 🙂


mislim da preko 100 mil kuna neta u 2019 ne bi bilo neočekivano, to je negdje 25 KN EPS, postojećom politikom dividende to bi moglo biti i 15-ak kuna po dionici. To je u7,6 posto dividendnog prinosa po sadašnjoj cijeni. AD plastik uspijeva dobijati nominacije i biti ispred drugih konkurenata koji su u najmanju ruku giganti.

Hmmm ja priblizno tome ocekujem vec ove godine, osim u slucaju nepredvidjenih razloga trgovinskih ratova i neplaniranih troskova

Ignore : renči

New Report

Close