ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Drugi kvartal nam je zavrsio sad cekamo dividendu i objavu drugog kvartala, sta ocekujete tu meni se cini da bi 2Q trebao biti u rangu s prvim mozda nesto veci prihodi oko 330-340 i dobit ista ili malko manja od 1Q ?

Malo ste ga kolega pretjerali, nema teoretske sanse da bude ista dobit kao u prvom kvartalu(31.8M), moja je procjena da ce biti oko 17M dobiti, sad koliko cu promasiti cemo vidjeti ali ne vise od +/- 1M.
[/quote]
Obzirom da je StatusQuo za sad poprilicno tocno previdjao prihode/dobit, a Vasa procjena poslovanja za q2 je znatno niza od njegove mozete li navest cinjenice i modele na kojima temeljite procjenu q2 ili mozda imate neke javno ne dostupne informacije?

Rastimo zajedno...

Idući tjedan, 12.07.2018. je Glavna skupština.
Svi koji budu imali dionice zaključno sa 19.07.2018. imati će pravo na dividendu.
Vaš link …

Uprava je dobila dionice kao nagradu za svoj rad.
Još će dobiti i dividendu na te dionice.
I to je to.
Jedino ne kužim od kuda im cijena od 200,79 kn/dionica?
Vaš link …

PS
Zavidim gđi. Katji Klepo, ima 67.251 dionicu!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Cijena 200,79 je prosječna cijena trgovanja na dan 24.05.2018 godine, dan kada je odluka NO o nagrađivanju uprave
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2018__272018150206.pdf




Drugi kvartal nam je zavrsio sad cekamo dividendu i objavu drugog kvartala, sta ocekujete tu meni se cini da bi 2Q trebao biti u rangu s prvim mozda nesto veci prihodi oko 330-340 i dobit ista ili malko manja od 1Q ?

Malo ste ga kolega pretjerali, nema teoretske sanse da bude ista dobit kao u prvom kvartalu(31.8M), moja je procjena da ce biti oko 17M dobiti, sad koliko cu promasiti cemo vidjeti ali ne vise od +/- 1M.
[/quote]

pa nije kvartal pitanej zivota ili smrti – tko normalan po kvartalim agleda. gledaju se godine i niz godina. ako cemo gledati kvartale, onda u zmskom kvartalu nijdan dionica nij evrijedna tih novaca
[/quote]

Gleda se sveukupno godina ali sta je godina nego zbir kvartala, ako u kvartalima ostvare dobit oko nula sigurno na godinu nece dobit bit 100 mil, tako da kvartali su itekako bitni i odredjuju smjer u kojem se ide

Ignore : renči

Uprava se nagradjuje u visini odredjenih prosijecnih placa od jedne do pet, da li mogu birat na koji nacin ce im se isplatit ne znam nigdje nije specificirano javno, vec nadzorni odbor svake godine donosi odluku o isplati koja je do sada bila na nacin da se radi ugovor o prijenosu dionica, da li tu isto mogu odredit kada ce se taj ugovor napravit tipa poslje izvjesca ako ocekuju da ce cijena past radi losijeg izvjesca mozda bi i mogli tako da u svakom slucaju je lijepo da cijela uprava stekne dionice, vrijeme ce pokazat da li ce te dionice prodavat jer bi onda to mozda bio negativniji predznak iako iskustvo do sada govori da uprava obicno ne prodaje radi rezultata kompanije nego iz osobnih potreba govorim opcenito za sve uprave drugih drustava

Ignore : renči

Izgleda fundementalno jako lijepo.
I pokazatelji i razvoj.
Ima li nekih potencijalnih problema na koje treba paziti?

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Nakon 2q i isplate dividende bi trebalo biti sljedeći fundamenti:
Dobiti 2q oko 4kn po dionici, sa tim B skače na 188. Nakon ex dividend dana cijena pada na 185 pa imamo konačno p/b manji od 1 što je uvijek dobro.
Na toj cijeni i p/e bi trebao biti manji od 10 što je isto super.
Znači p/b manji od 1 i p/e manji od 10.
Sljedeće godine bi morali ići sa 11kn dividendom ako će se držati obećanog.
Trenutno je teško na zse naći nešto bolje…

Dobro ste rekli. Izgleda. S obzirom da se uvode carine na aute ocekujem pad prodaje i ADPL na 130kn jako skoro.
Bjezite ljudi dok ima kupnje.



Drugi kvartal nam je zavrsio sad cekamo dividendu i objavu drugog kvartala, sta ocekujete tu meni se cini da bi 2Q trebao biti u rangu s prvim mozda nesto veci prihodi oko 330-340 i dobit ista ili malko manja od 1Q ?

Malo ste ga kolega pretjerali, nema teoretske sanse da bude ista dobit kao u prvom kvartalu(31.8M), moja je procjena da ce biti oko 17M dobiti, sad koliko cu promasiti cemo vidjeti ali ne vise od +/- 1M.
[/quote]

Objasnite nam tu teoriju po kojoj racunate ?

Ignore : renči

Znaci zasad imamo dvojicu koja ocekuju oko 17 mil i mene koji ocekuje blize 30 mil…..amo skupit jos koje misljenje da vidimo kako disemo 🙂

Ignore : renči


Cijena 200,79 je prosječna cijena trgovanja na dan 24.05.2018 godine, dan kada je odluka NO o nagrađivanju uprave
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2018__272018150206.pdf

Hvala na odgovoru, promakla mi je ta obavijest, zapravo, zaboravio sam na nju.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Dobro ste rekli. Izgleda. S obzirom da se uvode carine na aute ocekujem pad prodaje i ADPL na 130kn jako skoro.
Bjezite ljudi dok ima kupnje.

Ti to ozbiljno ili se sprdaš ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close