ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kada usvoje zakon vjerojatno će adpl do kraja godine završiti opet na 50kn. Živi užaš…



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/
Ako ovo prođe kako su zamislili političari, onda smo u ADPL nahebali … OMF-ovi imaju oko 10% udjela u plastici, ne želim niti zamišljati šta će se desiti sa cijenom ako dođe do rasprodaje njihovih udjela na burzi … to je cca 400.000 komada …

Malo pretjerujes pa jesi uopce procitao clanak, prvo imovina mirovinskih fondova je najvecem dijelu izlozena obveznicama vjerovatno vise od 80%, s druge strane isplate bi se dogadjale u trenutku odlaska u mirovinu tako da bi taj prelazak bio par posto godisnje na cijelokupnu umovinu s druge strane pocetan kapital prvih umirovljenika je mali jer su najmanje i stedili pa bi i odljev bio u pocetku najmanji rastao bi proporcionalno s trece strane treba racunat i godisnje uplate u mirovinski stup koji bi sigurno anulirao te isplate, cetvrto imovina koja bi se prenosila ne znaci da moraju nesto prodat vec moze bit i obveznica cime bi drzava smanjila dug i vjerovatno bi na taj nacin radili ili sa slobodnim novcanim tokom, tako da taj utjecaj nije takav kako ga dozivljavas.S druge strane ne podrzavam ovakav oblik rijesavanja i vjerujem da bi se pojavio referendum koji bi stao na kraj ovome zadiranjem u imovinu koja nije drzavna.
[/quote]

Kolega, da li pretjerujem ili ne, ne znam, vidjet ćemo, ali ako to prođe i obistini se njihova procjena o 97% povratnika u I stup, nahebali smo …. pa ne mislite valjda da će OMF-ovi prodavat obveznice ? kome, državi ? pa državi treba svježa lova, a ne otkup njihovog duga … prodavati će ono što mogu da namaknu lovu, a to su likvidna izdanja kao plastika … na sreću ih barem u valamaru nema ….
https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599
<>

Što se prezentirane mirovinske reforme tiče, razloga za zabrinutost ima, ali ne u tolikoj mjeri u kojoj to prezentira mjanko5.
Kolega StatusQuo je razumno obrazložio mogući razvoj događaja.
Uostalom, bude li AD Plastik nastavio sa ovako dobrim poslovanjem, uopće ne sumnjam da će dionice ADPL u vlasništvu mirovinskih fondova naći svog kupca u blok transakciji.
Činjenica je da je taj prijedlog reforme loš za burzu, iako je sve to skupa još poprilično mutna voda.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Što se prezentirane mirovinske reforme tiče, razloga za zabrinutost ima, ali ne u tolikoj mjeri u kojoj to prezentira mjanko5.
Kolega StatusQuo je razumno obrazložio mogući razvoj događaja.
Uostalom, bude li AD Plastik nastavio sa ovako dobrim poslovanjem, uopće ne sumnjam da će dionice ADPL u vlasništvu mirovinskih fondova naći svog kupca u blok transakciji.
Činjenica je da je taj prijedlog reforme loš za burzu, iako je sve to skupa još poprilično mutna voda.

Neka traže strateškog, pusti stihove Rajka Dujmića. Sad im je idealno za utopit…

Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak. Isto takvo rješenje primijenila je i Vlada Jadranke Kosor za ljude koji su na početku mirovinske reforme bili stariji od 40 godina, a zbog neisplate dodatka dobivali su 27 posto manje mirovine.

https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599

osoba rodena 62 sad ima 58 god, do miovin eima jos 7 god, mozda i vise. tko ziv , tko mrtav dotad.

to se odnosi na medugeneraciju – oni koji su bili počeli bez drugog stupa, pa onda počeli uplaćivati u njega. oni koji su od samog počartka rada uplacivali u drugi stup, a to smo pretposatvalja vecin anas ovdje jer tesko da smo mi ovdje penzići, oni voze dalje na prvom i drugom stupu, neki imaju i treci stup

Predlagač zakonskih promjena očekuje da će se 97 posto osiguranika vratiti u prvi stup jer će im dodatak donijeti veću mirovinu nego da ostanu u drugom stupu. Prema simulacijama, preostalih tri posto su ljudi koji imaju tri puta veće plaće od prosječnih te će njihove mirovine i bez dodatka biti veće nego da se vrate u prvi stup. S vremenom bi se taj udio mogao povećavati.

naravno da nije isto uplaćivati 5 god ili 25 gd u II stup. Nakon 25 godina valjda ce biti isplativije imati I i II stup, nego samo I stup

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Osiguranici drugog stupa u većem će broju odlaziti u mirovinu za desetak godina, kada bi godišnje u državni proračun moglo sjesti i do desetak milijardi kuna, koji će postati tekući prihodi državnog mirovinskog sustava odnosno proračuna.

i opet se nece dogoditi nista – jer mirovinci ionako moraju isplatiti tus tednju osiguraniku kad on stekne to pravo – ili ce njemu isplatiti ili ce na njegov zahtjev isplatiti u drzavni proracun. to se mora isplatiti i to nije nikakva novcost. pa valjda mirovinci ne misle samo primati uplate, podraztumijeva se da ce polako stizati i oni koji traze ispaltu svojih sredstava, bilo u obrovima, bilo odjednom

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam čemu takve loše ocjene investimiru kada je točno rekao. Po ovome prijedlogu se ništa posebno ne mijenja sa fondovima, osim što iznos mirovina prestaje imati veze sa prinosom fondova osim ako uspiju povući puno više od države. U trenutku umirovljenja ionako OMF mora izmisliti te novce i u biti je svejedno da li ih da državi ili mirovinskom osiguravajućem društvu koje je odvojena tvrtka od OMF-a!
Pozdrav društvu što dru.a na pad dionice da bi se malo podebljali prije dividende na osnovi nacrta reforme koji još nije ni službeni prijedlog zakona i koji tko zna kada će doći, ako vlada ne padne prije toga i kakav će mu uopće biti učinak na burzu.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

<>
Prijatelju, ja ne drukam na ništa i ne dozvoljavam da me se zove drukerom. Imam ADPL i to cca 6k komada, a zadnje sam kupovao još u aprilu 2015 godine kada je cijena bila ispod 100 kn. Ali pušem na hladno kada je u pitanju država, jer me je više puta izhebala na ovoj burzi … od danas si na IGNORE … pozzz i uživaj …..


<>
Prijatelju, ja ne drukam na ništa i ne dozvoljavam da me se zove drukerom. Imam ADPL i to cca 6k komada, a zadnje sam kupovao još u aprilu 2015 godine kada je cijena bila ispod 100 kn. Ali pušem na hladno kada je u pitanju država, jer me je više puta izhebala na ovoj burzi … od danas si na IGNORE … pozzz i uživaj …..

ajde mjanko da ne igramo ove igrice. sad ces ti nama objaniti je li druk ili nuje druk. kao da mi ne znamo sto je druk, kad da i sam nisam to radio

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/ [jutarnji.hr]
Ako ovo prođe kako su zamislili političari, onda smo u ADPL nahebali … OMF-ovi imaju oko 10% udjela u plastici, ne želim niti zamišljati šta će se desiti sa cijenom ako dođe do rasprodaje njihovih udjela na burzi … to je cca 400.000 komada …

ovo je druk na kvadrat, vidljiv sa sedmog kata. zvucis kao politicari koji se kunu u gradane – aha

ne zelim ni zamislajeti, dolaze teska vremna, sto ce biti s nama – smrc, jao i pomagaj.

mjanko je ispalio druk i sad nas uvjerava da smo slijepi kraj zdravih ociju. drukaj brate, tko ti brani. mi kojima nije dodruka cemo te opoklopiti, a sljedeci put cemo mi drukati pa ti poklopi nas

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Burza nece nestat kao ni mogucnost kupnje dionica nece nestat problem je medjutim ono sta ce se dogodit i ono sta dogadja vec duze je to da ce samo najveci i i najsnalazljiviji prezivit mali ce ili propast ili ce ih netko kupit to nije samo nas slucaj to je globalni trend, medjutim mi imamo problem da zbog internih problema oni najslabiji i najmanji imaju jos manje sanse da prezive te je s time rizik ulaganja u takve puno veci to vidimo svakim danom, zato na ovoj burzi treba bit oprezniji u sta ulagat uvijek se treba zapitat kakva je dugorocna perspektiva drustva i njegova konkurentnost na trzistu, kakvo je trziste na kojem rade i njegova perspektiva, kolika je zaduzenost, odnos prema radnicima, sta rade po pitanju ulaganja da bi podigli vrijednost, kakav im je dugorocni odnos s dionicarima sta je jako bitno da te netko ne pokusa preveslat taj primjer je bio itekekako vidljiv s todexom bilo je miljon primera koji je vlasnik isao protiv dionicara, a sustavno je zanemarivan kod ulaganja u todex, kakva je dugorocna politika isplata dividende jer i to je jedan pokazatelj da mogu ulagat i dijelit dio profita dugorocno te da zele podijelit sa svima dionicarima, malo njih to moze radit dugorocno ali to pokazuje na jedan nacin jakost drustva i dobro planiranje, neki se medjutim na taj nacin i zeznu jer pretjeraju sve ovo treba uzest u obzir nije samo dobit ta koja se gleda, a gdje su onda uz to jos i ekonomski ciklusi, tecajne promjene i zbog cega se dogadjaju, inflacija i utjecaj promjene kamatnih stopa, previse je tu pitanja koja bi trebala bit bitna kod ulaganja u neko drustvo, a cesto ih zanemarivamo vecinom s razlogom trazeci maksimalni povrat na rizicnu imovinu zanemarivajuci sve ovo gore napisano jer smo vidjeli da ce se bas sada desit taj preokret i da je to to, a najcesce nije jer je nemoguce stalno pogadjat dna, a onda treba bit spreman izac kada skuzis da si falio ili bit spreman podnit na gledalici -50%, sve ima svoje svak bira svoj put ali morate bit svijesni i onog negativnog puta jer je vrlo izvjestan ako ste isli na rizicnu imovinu.

Ignore : renči

Šteta što današnja kampanja nije prošla jer zadnjih dana baš čekam kako bi malo povoljnije kupio prije dividende.
Predlažem da sutra promijenite taktiku i pokušate ponovno.
Iskreno, baš bi vam bio zahvalan


Šteta što današnja kampanja nije prošla jer zadnjih dana baš čekam kako bi malo povoljnije kupio prije dividende.
Predlažem da sutra promijenite taktiku i pokušate ponovno.
Iskreno, baš bi vam bio zahvalan

nemas brige val, burz anam je u takvom stanju da ni divka ne moze odrzati cijenu, a kamoli sto drugo. tako da uvijek ce biti tankih zivaca baremd ok to agrokor smece napokon en enstane sa burze

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close