ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega Amerikanec, znači Vi očekujete plastiku na 400 kunića kroz par godina ?

Kolega mjanko, u optimističnom scenariju sa poprilično povećanim prometom te laganom euforijom na burzi tj.ukoliko pređemo taj famozni vrh na cc.2300 bodova onda očekujem. Sa dosadašnjim poslovanjem dionica mi je fer vrednovana na cc.250kn a dodatnu atraktivnost će imati ukoliko bude dividenda rastuća.

Hm mozes dovest konja do vode ali ga ne mozes natjerati da pije 😀
Unutra naravno i poslije 200 odgovor na anketu

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Samo da se ovaj otpor od 200 prebaci pa ce bit lakse, te da jos malko dug padne na 200-250 onda ce puno bezbriznije bit u ovoj dionici nego kada je dug bio visi od 500 mil, 250kn je s ovim pokazateljima realnije vrednovanje, a rast ide i dalje tako da 250 je neki minimum s ovim stanjem

Ignore : renči

Što se mene tiče, ja sigurno ne prodajem prije dividende, a moja odluka o prodaji ne ovisi o cijeni dionice, iako je ni pod razno ne bih prodao ispod 185 kn dok firma raste.
Prodati ću kad mi bude trebala lova za gradnju nekretnine za najam, a možda ni tada, odnosno odlagati ću prodaju dok god budem mogao, jer kupnja ADPL je za mene zbilja bio potez života – izdašna divka ide, a ja ležim i čekam.
Gdje bih mogao dobiti siguran prinos veći od 8% godišnje samo na dividendi, a o prinosu porasta cijene dionice da ne govorim?
Vjerujem i nadam se da će cijena na 20x ako objave dobru divku.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Jubito
Sve je to ok…al Adpl posluje u banana drzava, tj. banana drzavama u hiper ciklicnoj industriji, u zadnji 30 kvartala 4 su imali obrtni kapital u pozitivi

treba biti i realan…ovo je fer vrednovanje

Ako pogledate valuaciju europske konkurencije, vidjet ćete da se P/E kreće od 10-14, prosjek je 12.8. (firme tipa Faurecia, Plastic Omnium, etc.)

Jel ADPL bolji od njih, pa je ovo vrlo jeftino? Ili je cijeli sektor jeftin (unatoč cikličnosti)?
Kako to ide?

Oreskovic1
ako možeš odgovori, koja je to razina obrtnog kapitala potrebna ADPL? Kako se to gleda, kao industrija ili specifično s obzirom na okoliš u kojem posluješ?
I kako to utječe na cijenu s obzirom da je, kako kažeš, imao jako malo pozitivnih kvartala a da je cijena varirala od cca 90 kn pa do današnjih razina


Ako pogledate valuaciju europske konkurencije, vidjet ćete da se P/E kreće od 10-14, prosjek je 12.8. (firme tipa Faurecia, Plastic Omnium, etc.)

Jel ADPL bolji od njih, pa je ovo vrlo jeftino? Ili je cijeli sektor jeftin (unatoč cikličnosti)?
Kako to ide?

Mozes ti to malo detalnije objasnit ?

Faurecia p/e 15.9, p/b 3, p/s 0,49, div yield 1.53%
Plastic Omnium p/e 14.22, p/b 3.4, p/s 0.89 div yield 1.65%

Adplastik p/e 11.66, p/b 1, p/s 0,74, div yield 4.3% (p/s je bez rumunjske s njom je jos nize oko 0.54)

Po ovoj usporedbi adplastik je jeftin i to zamjetno

Ignore : renči

@ StatusQuo

Nemam adplastik iako su mi i firma i dionica super ali vezano za usporedbu faurecie i plastic omniuma sa adplastikom – ove prve dvije firme nisu u drzavi gdje vlada preko noci moze poduplati neki parafiskalni namet ili gdje ministar angazira neko odvjetnicko drustvo koje ce napisati zakon po kojem ce drzava oteti kompaniju dionicarima kao sto je drazava u kojoj je adplastik.

Pravna i porezna nesigurnost te ogroman javni sektor utjecu na to sto su nase dionice/hotelske sobe/i sve drugo u ekonomiji puno jeftiniji nego u normalnim zemljama.

Rookie usporedba vam je pogresna bar na ovoj dionici naravno da nismo amerika ni njemacka o tome govore vec odavno poznati rejtinzi koji u prevedenom znacenju rizik zemlje te naravno s tim ima veze i premija koju ce netko platit za nesto ovdje, s druge strane i faurecia i plastic omnium su globalne kompanije koje imaju podruznice u rizicnim zemljama od afrike rusije itd tako da ta premija rizicnosti se odnosi i na njih ne samo na adplastik.S te strane adplastik iako ima tvornice u hrvatskoj ne posluje u hrvatskoj nego sa zapadnim zemljama tako da se ta rizicnost poslovanja isto smanjuje, te isto tako ima tvornice u ostalim zemljama koji imaju svoju rizicnost i prednosti nije bez razloga da se otvaraju tvornice u rizicnim zemljama jeftina radna snaga ima svoj rizik na to nije imuna niti jedna globalna kompanija.

Sta se tice ovog oduzimanja jednu stvar cu rec ulaganje u zaduzena drustva donosi povecane rizike s kojima morate bit svjesni gubitak zbog manipulacija vlasnika se dogadja svugdje i u americi te vas ne amnestira da necete izgubit samo zato sta se desilo u americi. Svi bi se zeljeli obogatit brzo al kada stvari krenu nizbrdo onda im je netko drugi kriv jer su zanemarili rizike tako da dio odgovornosti za gubitak unatoc odredjenim manipulacijama nose i sami jer na zalost tako svijet funkcionira kriminal je globalni nije specifican za odredjenu zemlju jedina je stvar ucestalost ponavljanja. Na vjerovatni ishod za dionicare nakon lexa upozoravali su malobrojni kao i ja zbog cega su oni pretpostavljali razvoj dogadjaja, a drugi su zatvarali oci i vidjeli nesto drugo znaci kada pogrijesis pogreska je samo tvoja iz razine ne znanja i ne iskustva jer ocito je da su neki realno vidjeli stvari burza je zeznuta stvar potrebno je puno rada i ucenja da bi se opstalo, a dug je prokleta stvar dokazano bezbroj puta.

Ignore : renči



@Jubito

Sve je to ok…al Adpl posluje u banana drzava, tj. banana drzavama u hiper ciklicnoj industriji, u zadnji 30 kvartala 4 su imali obrtni kapital u pozitivi

treba biti i realan…ovo je fer vrednovanje

Malo si kontradiktoran sam sa sobom adpl posluje u banana drzavi u hiperciklickoj industriji, a gdje AUHR posluje pa ulazes kao top pick oni kao nisu u hiperciklickoj industriji i banana drzavi u ovom slucaju adplastik usporedno s auhr prolazi bolje jer sve izvozi pa ne posluje u hr za razliku od auhr meni se cini kao da bi neki htjeli kupit jeftinije nakon sta su prodali po manjoj cijeni pa se prevarili

Ignore : renči

New Report

Close