ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 05:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja ne znam koga vraga čekate, prodajte ljudi što prije ako ne mislite sve izgubit do ljeta !!!

Jedino je Domogoje pametan ovdje pa nije ni kupio, a vi što imate, a još niste prodali, zbilja ste kockari.

Car production in Russia up by 28% within the first two months of 2018

Russian car market has increased by 14% in March 2018


https://xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=RUB

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ne znam jesam li vec spomenuo ali imamo jos jednu zanimljivu stvar vidljivu iz bilance nije velika ali veseli, a to je da su u zadnjem kvartalu prebacili dio imovine u iznosu oko 30 mil kn na stavku ulaganje u nekretnine sta znaci da tu imovinu ce vjerovatno iznajmit nekome sta je dobra stvar da su poceli bolje iskoristavat imovinu koja im ne treba, s druge strane i poboljsat zaradu od te iste imovine 🙂

Kad smo vec kod imovine i ovih prica oko umanjena nitko ne spominje pozitivne stvari kao da se rumunjsko ulaganje vodi u knjigama za 83 mil iako ta vrijednost imovine vrijedi bar 300-400 mil ako gledamo samo sa strane da to drustvo svake godine uplati 40-50 mil dividende, naravno hrvati vole samo crnjacit.

Ignore : renči

http://www.seebiz.eu/cijene-nafte-poskocile-iznad-74-dolara-saudijci-zele-ici-jos-vise/ar-174103/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Trezor opet u kupnji.
+192

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Izašlo revidirano,
Radim pa sam samo bacio oko, ono što sam uspjeo vidjeti je sljedeće:

“U 2017. godini isplaćena je dividenda u iznosu od 8,5 kuna po dionici, što predstavlja dividendni prinos od 5 posto. To je nastavak dugogodišnjeg trenda i dividendne politike isplate minimalno 50 posto raspoloživih sredstava.” – ako nastave s istom politikom minimalna dividenda ove godine bi trbala biti 8,35kn

“U 2018. godini planiran je rast poslovnih prihoda od 12 posto uz EBITDA maržu na razini 14,2 posto i rast neto dobiti. Povrat na kapital (ROE) očekuje se na razini od 10 posto. CAPEX je planiran na nešto višoj razini u odnosu na 2017. godinu i iznosi 110 milijuna kuna.” – budući je prihod u 2017. iznosio 1.090 m kuna u 2018. očekuje se prihodi od 1.220 m kuna i EBITDA od 173 m kuna (rast od 10% u odnosu na 2017.)

Prema revidiranome neto dobit je veća za 2m kn

Večeras iščitam sve, nadam se da ima još toga lijepoga u izvješću.

Rastimo zajedno...

Još nešto,

Prema revidiranome sjednica NO je trebala biti 16.04., obzirom da nisu ništa obavjestili na ZSE pretpostavljam da ista nije održana, ali i da će se ista ubrzo održati i da će predložiti visinu dividende…

Rastimo zajedno...

Da …
osobno sam očekivao veće povećanje profitabilnosti u najavi za 2018. godinu, kad se ono najavljuje lagani pad ( sa 14,5 % na 14,2 % ).
Očito smo blizu ili na maksimumu što se u ovoj industriji / tvrtki može napraviti po pitanju profitabilnosti.
No i sa ovim brojkama i sl. u 2018. godini lijep dividendni prinos ako nas ne zadesi problem rublje koji je ranije spomenut.
Činjenica je da u sl. situaciji jedne godine nije bilo isplate dividende zbog pada rublje, iako je situacija tada kulminirala i sa lošim gospodarskim pokazateljima u Rusiji, nadajmo se da nas to ( opet ) ne čeka.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi,
Nadam se da ste u krivu, ali i ako niste necu se zalit da profitabilnost ostane na istoj razini, a da prihodi rastu prosjecno po 10% godisnje.

Rastimo zajedno...


Da …
osobno sam očekivao veće povećanje profitabilnosti u najavi za 2018. godinu, kad se ono najavljuje lagani pad ( sa 14,5 % na 14,2 % ).
Očito smo blizu ili na maksimumu što se u ovoj industriji / tvrtki može napraviti po pitanju profitabilnosti.
No i sa ovim brojkama i sl. u 2018. godini lijep dividendni prinos ako nas ne zadesi problem rublje koji je ranije spomenut.
Činjenica je da u sl. situaciji jedne godine nije bilo isplate dividende zbog pada rublje, iako je situacija tada kulminirala i sa lošim gospodarskim pokazateljima u Rusiji, nadajmo se da nas to ( opet ) ne čeka.

lp

Kad bi se prema tome ravnali nebi trebali nista ni pratit ni razmisljat samo za usporedbu prosle godine su najavljivali 6% rast prihoda pa je naraslo 17%, a to nije mala razlika statisticke greske.

Ignore : renči

Dosta se piše o plastici po novinama u zadnje vrijeme … očito su malo poradili na PR-u ….
https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ad-plastik-iznio-strategiju-nakon-jedne-od-najboljih-godina-2017-za-iduce-smo-vec-osigurali-150-milijuna-kuna-prihoda-od-novih-poslova/7266198/?utm_source=midasjl&utm_medium=widget&utm_campaign=midasjutarnji

Obično pogledam samo izvješće u .xls formatu, ali stvarno treba pročitati .pdf izvješće.
Bolje još nisam vidio, zbilja su se potrudili, neviđeno u RH, a čini mi se i šire:

Vaš link …

Sve živo piše!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Prema navedenom izvješću (stranica 35) sjednica NO je predviđena za 24.05.2018. (lani je bila 25.05) – tu bi se trebala predložiti visina dividende.
Glavna skupština je predviđena za 12.07.2018. (lani je bila 20.07.) – tu bi bila potvrda dividende i datum isplate.
Isplata – vjerojatno u kolovozu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close