ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo ga, jel to opet strah od Rusije? i zaoštravanja odnosa?
ne znam koje veze ima kaj smo stjerali par diplomata s rastom prodaje vozila u Rusiji?
neka, bit će jefitnijeg dokupa


evo ga, jel to opet strah od Rusije? i zaoštravanja odnosa?
ne znam koje veze ima kaj smo stjerali par diplomata s rastom prodaje vozila u Rusiji?
neka, bit će jefitnijeg dokupa

Prodao ZABU dokupio ADPL…nisam mogao odolit…

Rastimo zajedno...

ja još čekam za dokup, strah je ograničavajući faktor rasta… suprotan ljubavi i dividendi 🙂


ja još čekam za dokup, strah je ograničavajući faktor rasta… suprotan ljubavi i dividendi 🙂

Slazem se mislim da vecina gleda koliko ima onih koji su voljni prodat jeftinije pa onda zasto se zurit mozda upadne i jeftinije nego sta smo se nadali iako zasad se ne nude neke kolicine za kupit jeftino pa sad pitanje na kojoj cijeni se postavit jeftinije je uvijek bolje heh

Ignore : renči

EU diplomati kažu da trenutno nema volje za uvođenje sankcija Rusiji: “We will discuss accordingly but there seems to be no appetite to reopen the economic sanctions.”

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Poanta je da su predhodne sankcije jos uvijek aktivne, pa se postavlja pitanje sta bi dobili s novima vise stete nego koristi jer razlika je da ruska ekonomija ovisi prvenstveno o nafti i plinu te milsim da nikome u evropi nije u interesu pogorsavat ekonomske uvjete za evropu, kada je rusija 2014 usla u recesiju usla je prvenstveno zbog pada nafte sa 100 dolara na 30 dolara ne toliko radi sankcija ipak nije rusija bilo tko da bi ih bilo tko nekakvim sankcijama uzdrmao, s druge strane s obzirom da su sadasnje sankcije jos aktualne te da rusija je prakticki tek na izlasku iz recesije sta se dobija s tim nista je nema toliki utjecaj pogotovo kad ekonomija nije na visim razinama.

S druge strane postavlja se pitanje teoretski i da budu sankcije te da rusi odgovore s nekim mjerama kako to utjece na adpl, realno gledajuci s obzirom da su tek na izlasku iz recesije eventalni neki takav poremecaj ne bi imao utjecaj kao i onda od 50% jer onda je steta bila velika zbog velikih gubitaka prihoda na padu nafte tako da sadasnji utjecaj mozda na bdp bi bio mali te posljedicno i na potrosnju, s druge strane ako rusija odluci uvest sankcije to se isto tako malo tice adpl jer oni imaju tvornice tamo koje su neovisne o hrvatskoj eventualne takve sankcije bi osjetile firme koje izvoze iz hrvatske tipa podravke i atlantica te ne zaboravimo da rusi imaju 30% udjela u adplastiku koji je bitan u ovakvim situacijama.

S trece strane uvijek treba gledat i u kontekstu omjera sta je bilo s adpl 2014 i sad da se zna kakvi su rizici, a svi rizici po tom pitanju su manji recimo dug prema bankama cijele grupe je skoro duplo manji nego 2014 godine jer onda su bila velika ulaganja sta je isto utjecalo na profitabilnost, isto tako iz onih tablica koje sam postavio dug prema dobavljacima je isto manji pogotovo zamjetno u rusiji, s druge strane dug ovisnih podruznica osim matice prema bankama je smanjen na nekih 6mil, a onda su imali skoro do 80 mil duga prema bankama, ostao je jedino dug prema matici, a to ne predstavlja neki rizik, te sada umjesto 3 tvornice imamo dvije jer su se jedne rijesili koja je donosila gubitke, te jos udio u ukupnim prihodima radi recesije u rusiji je isto dosta manji pa i s te strane ima manji utjecaj, te ako pogledamo tecaj rublje je trenutno stabilan onda kad je oslabio, oslabio je prvenstveno radi nafte, a to nam je bitno radi tecajnih razlika.Tako da ja ne vidim razlog koji bi puno negativno utjecao na adplastik za sada ?

Ignore : renči

koliko me sjećanje služi, adpl je bio u problemu isključivo radi tečajnih razlika (prihodi u rub a rashodi uglavnom u eur) a to su djelomično ili večinom riješili jer su prešli na domaće dobavljače … barem su tako napisali u nekom FI prije nekog vremena … tako da ako rub ne bude previše oscilirala, ne vidim razloga za probleme u rusiji …

Da i to vidi se mozda i to iz nekonsolidiranog izvjesca prihod od rusije je smanjen u 2013 sa 100 mil u 2016 na 37 mil to pretpostavljam da se preko matice dio nabaljaopili se to mozda odnosi na alate ?

Ignore : renči

Nije bio u problemu samo radi tecajnih razika prodaja u rusiji je pala za 50% sa 340 mil 2013 na 220 mil 2016 godine i to u trenutku ulaganja u pocetak proizvodnje u rusiji tako da su se neke stvari i poklopile negativne, a otad su i promjenili nacin uskladjivanja cijena na mjesecnoj bazi pa su onda gubici manji nego prve godine, krediti prema bankama isto smanjeni 90% tako da sve u svemu rizici su tu sada puno drugaciji.

Ignore : renči

Kada će objaviti prijedlog dividende? U podacima ne mogu naći datum objave.

Koliko ce utjecati na ovu dionicu ovaj novi odnos s Rusijom?Kakva su vasa misljenja?

get rich or die tryin'

Opet ta Rusija.
S obzirom da im prihodi od Rusije čine cca 25 % i da su rusi većinski vlasnici ove firme rekao bih ne previse. Drugacije su okolnosti u Ruskom gospodarstvu sad nego onomad te je i adpl manje izlozen nego prije.
Ali strah je vrag i zato je cijena otklizala.
Nije nagovor na kupnju-drzanje-prodaju.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close