ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 03:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,86
21.181
1,647
12,80
12,90
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ne mogu se oteti dojmu da na kraju nismo ništa zaključili… u raspravi oko rasta zaliha?
jedino što je sigurno iz onih podataka što je postao kolega StatusQ da tržište Rusije raste po dvoznamenkastim stopama pa valjda od tuda rast zaliha koje će se (možda već u Q1_18?) pretočiti u prihode
no ipak sve visi u zraku i cijena nikud ne ide dok ne objave dividendu

Ja sam zakljucak donio ne znam za vas, pokusao sam objasnit i svoje vidjenje po nekoj logici ali ne vidim da je netko drugi bas pokusao te zalihe objasnit na drugaciji nacin osim kolege kroz omjere koji mi nisu puno bas pomogle, meni se vise cini da se nitko bas i ne trudi to sve povezat nego ceka izvjesce kao tako je lakse.

Ignore : renči

http://www.zse.hr/default.aspx?id=82271

http://www.zse.hr/default.aspx?id=82271

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Čudi me da nije rokunula 10% na ovu bezveznu vijest. 100 miliona novih prihoda pih, pljuc 🙂

AD Plastik pohvalio se novim poslovima koji će mu donijeti 100 milijuna eura prihoda

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Opet Rusija:(, pa neće valjda…..

Investore a šta bi ti da šutim? Ušao sam sitno na 191 da prodam po 195 ali ne ide. Kratio i čekam niže. Tako to ide kad je nelikvidnost. A ti me stavi na ignore jer ovako samo provociraš.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


ne mogu se oteti dojmu da na kraju nismo ništa zaključili… u raspravi oko rasta zaliha?
jedino što je sigurno iz onih podataka što je postao kolega StatusQ da tržište Rusije raste po dvoznamenkastim stopama pa valjda od tuda rast zaliha koje će se (možda već u Q1_18?) pretočiti u prihode
no ipak sve visi u zraku i cijena nikud ne ide dok ne objave dividendu

Dapače, moj je zaključak ako dividenda ne bude viša od 8 HRK, cijena bi mogla i pasti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


E a sada si probajte zamisliti kako se jadno ja sada osjećam zato što sam se prestrašio i prodao pola svojih dionica(600kom) po 82 kn s gubitkom i kratio u rastu do 120 (isto s gubitkom). imao sam 1300kom sada samo 300kom i to sve zbog jednog lošeg izvješća!! Ali to nije sve , sve što sam kupio s novcima koje sam dobio od prodaje ADPL je ili palo ili stagnira. I onda se ekipa čudi što sam ćelav a imam 33 godine.

onda najbolje da se sada natrpaš po 19x kuna…pa da ti otpadne i ovo kose što ti je ostalo 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na početku bih svakako želio pohvaliti kolegu Statusa, već odavno netko nije pokrenuo tako kvalitetnu raspravu na ovoj temi.
Moja očekivanja i planovi za 2018 godinu su:
prihodi na razini godine: 1.240 mil kn (prihodi Q1/18 – 330 mil kn)
EBITDA na razini godine: 180 mil kn
Neto dobit na razini godine: 90 mil kn

Nešto sam konzervativniji u procjeni prihoda od kolege Statusa, ali s obzirom na razvoj situacije (prvenstveno ruskog tržišta) ne bi me iznenadilo da se na kraju godine ostvari njegova prognoza od 1.300 mil kn. Veći rast neto dobiti od prihoda očekujem zbog rumunjskog ovisnog društva, čiji rezultat zbog načina konsolidacije ne povećava poslovne prihode nego samo dobit.

Da argumentiram na čemu temeljim svoja očekivanja:
http://europe.autonews.com/article/20180312/ANE/180309538
https://eng.autostat.ru/news/view/15176/
https://eng.autostat.ru/news/view/15171/
Tijekom prva dva mjeseca u Rusiji je ostvaren rast prodaje novih vozila od 27,5% i identičan rast proizvodnje novih vozila. Prve prognoze za 2018 godinu su govorile o rastu prodaje od 11%, međutim prilično sam siguran da će to biti više. Prvenstveno zato što je u ruskom gospodarstvu pokrenuta jedna spirala pozitivnosti, stopa inflacije u veljači se spustila na 2,2% (najnižu razinu od raspada Sovjetskog saveza), niska inflacija je omogućila centralnoj banci da u proteklih pola godine smanji referentnu kamatnu stopu sa 9% na 7,25 % uz trend daljnjeg smanjenja narednih mjeseci (za usporedbu, krajem 2014 referentna kamatna stopa je dignuta na 17%). Oni koji razumiju osnove makroekonomije znaju o čemu govorim i kakve to efekte ima na gospodarstvo (prvenstveno zbog nižih kamata na kredite, ali i puno drugih stvari).

https://siol.net/avtomoto/novice/revoz-poskocil-za-40-odstotkov-520-vozil-na-dan-21-na-uro-457915
Revoz je u protekloj godini proizveo 189.700 vozila (56.900 Clia), u ovoj godini se očekuje da će pasti rekord tvornice iz 2010. godine kada je proizvedeno 211.500 vozila. Isto smatram da je to vrlo realan scenarij jer se Clio počeo proizvoditi u drugoj polovici prošle godine, tako da će broj proizvedenih Clia u ovoj godini biti veći, a samim time i prihodi ADPL-a od ovoga projekta.

Nemojmo zaboraviti da je trenutno u fazi uhodavanja i vrlo važan projekt za Volvo XC40, koji bi krajem ožujka trebao krenuti u serijsku proizvodnju, te će se ti prihodi osjetiti od Q2/2018 nadalje (inače taj model je na sajmu automobila u Genevi proglašen europskim autom godine i prema prvim najavama će biti odlično prihvaćen).

Uglavnom, sve ono što je kolega Status prethodno naveo o stanju zaliha, a ja sam pokušao nadopuniti sa trenutnim pokazateljima i očekivanjima na ključnim tržištima upućuje da bi trebalo doći do značajnijeg rasta prihoda ADPL-a u narednom razdoblju i osobno bih bio iznenađen da se to ne dogodi.

Na kraju samo jedna sugestija kolegi Statusu, mislim da je važniji podatak prodaja Dacie na razini cijele EU nego samo u Rumunjskoj.
http://www.acea.be/press-releases/article/passenger-car-registrations-5.8-first-two-months-of-2018-4.3-in-february
Glavnina prodaje marke Dacia su ipak tržišta Francuske, Njemačke, Italije i Španjolske, a tek onda zemlje iz istočnog dijela EU.
Volio bih da se i drugi kolege uključe sa svojim razmišljanjima, svakako su dobrodošla i argumentirana razmišljanja onih koji misle drugačije.
Na kraju samo napomena da sve što sam prethodno naveo je samo moje razmišljanje i nikako to nemojte shvatiti kao nagovor na kupnju ili prodaju dionica ADPL-a.

Hvala. Zato sam spomenuo i prodaju dacije u eu tj njezin rast sve u svemu rumunjska je najvise pridonosila dobiti do sada tako da ovaj rast dacije mozda ime vise vaznosti nego sve ostalo gledajucu kroz dobit jer to nam je na kraju najbitnije, a vec prosle godine je bila rekordna preko 50 samo od rumunjske, a koliki prostor jos ima sve ostalo izgleda da se i dobit od toga pocimlje materijalizirat.

Sta se tice ovog generalnog rasta rusije to nam govori o trendu u rusiji dok za adplastik je bitan vise ovaj rast proizvodjaca s kojima adplastik radi, to su renault +29%, ford +45%, nissan +23 % u 2018 ne znam ima li jos koji osim tih ?

Znaci iz sadasnjih trendova imamo da rumunjska za sada je u trendu +20%, rusija vise od 30%, Eu nesto manje oko 5% ali uzmemo li u obzir povecanje proizvodnje u revozu adplastik od eu isto je vjerovatno po toj logici bar +20% od polovine prolse godine vjerovatno mozda i kasnije ovo sad govorim o trendovima ne o onome sta sam komentirao o zalihama tako da se jedno i drugo nekako poklapa, kad sam komentirao prihod od 1.3 mlrd i dobit od 85 mil gledao sam vise konzervativnije iako su mi racunice govorile vise od toga pa sad vidjet cemo koliko je realno da se takav rast odrzi ja mislim da je poprilicno realno.

S tim da u tome svemu nisu uracunati ugovori koji se trebaju tek realizirat u 2018 te moguca akvizicija koja se sprema tako da mislim da potencijal rasta izgleda za sad optimisticno :)…Naravno nije nagovor na nista.

Ignore : renči

Izasao iz ADPL-a skroz kao i iz svih ostalih pozicija. S 15% plusa u godinu dana.

Pocelo me okupirat i zamarat malo previse i shvatio sam da sam jos mala beba za dosta vas.
Vidimo se kad jos malo naucim i organiziram se.

P.S. Adpl mi je bio i ostao najdrazi; dijelom mozda i zato sto solinski pogon gledam s balkona svakodnevno. Svu srecu zelim svim imateljima.

New Report

Close