ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 03:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,86
21.181
1,647
12,80
12,90
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Malo lektire

Da je imalo normalna burza i trgovanje probilo bi 200 kn i to dobro,
ali nije rečeno da neće.

Ja bi volio da jos padne pa da dokupin, a nisam jedini mislim da to mogu sanjat trenutno, na trzistu je negativan trend dok ne padnu ove sta trebaju past nece se ni ovdje razvit jaki momentum za gore zato ce ic mala akumulacija koliko se jos moze skupit na ovim cijenam, a i razumljivo zasto bi netko dizao cijenu ako moze kupit jeftinije

Ignore : renči

negativan trend je zadnjih 90 godina. ali neće biti tako zauvijek 😉

Gosp Bakić bi vjerovatno volio da je ostao unutra ili ponovno ušao iz današnje perspektive.
Nisam pratio priču sa ddjh od početka jer me ne zanimaju puno poduzeća gdje ima države dosta unutra a negdje i nezgodnih sindikata koji mogu uništit neke priče (petrokemija), ali očigledno zasad ddjh i adpl su dva svemira, ne mora značit da se situacija neće promijenit, sad kolike su šanse prepuštam da svako procijeni za sebe.

Nego ne vidim te prilike u vašem odgovoru.



Meni je ova dionica stup portfelja, ali ne treba zamjeriti kolegi sta uzima fin profit .
Volio bi i ja znat koja su to bolja ulaganja sa potencijalnim većim rastom a da su relativno sigurno ulaganje?

Stvar je u tome da je teško zaraditi na "sigurnim ulaganjima" (HT ili nešto slično). Ove godine sam recimo najviše zaradio na ZB (kupnja na oko 10 kn, prodaja iznad 12 kn, ali tu se igra s malim dijelom portfelja). Ja se slažem da je AD Plastika i dobra tvrtka i dobra dionica, ali ja sam predugo unutra i trebalo je krenuti dalje. Gospodin NB, tko je pratio imao je 50.000 dionica kupljenih na oko 90 kn a prodao ih jena 130,00 kn
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Cijenjeni gospodi je tom prilikom zaradio
2 M kn i ne mora nista vise raditi

Kako stvari stoje danas izgleda nista od jeftinijeg dokupa

Ignore : renči

…ide ovo polako ali ide …rezultat uvijek dođe na svoje…

A nije da je baš neka gužva na bidu, al dobro. Bit će je valjda.

Tu nikada nije gužva na bidu, tu se tuče po asku kad dionica raste i to opako.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Znam, ali bih svejedno volio da je malo gušći i bliži granici zadnjeg trgovanja. Pogotovo jer aska ne nedostaje.


Znam, ali bih svejedno volio da je malo gušći i bliži granici zadnjeg trgovanja. Pogotovo jer aska ne nedostaje.

Vidi se da si još zelen :))
Pa normalno je da kupac želi kupiti što jeftinije, čemu si dizati cijenu ako želiš kupiti što jeftinije ?
Druga bi stvar bila da je ovo efikasno i likvidno tržište pa da se kupac ne stigne igrati mačke i miša s prodavateljima.
Osim toga, računaj da je na asku (prodaji) jedan dio naloga postavljen upravo od istih tih kupaca koji istovremeno imaju naloge na kupnji, a imaju svrhu stvoriti dojam da je veliki pritisak na prodaji, pa na taj način žele spustiti cijenu ili joj ograničiti rast.
Recimo, trenutno imaš prodajni nalog od 1234 komada na 199kn. Kladio bih se da vlasnik zapravo nema stvarnu namjeru prodati te dionice, već je nalog samo postavio kao “strašilo”.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close