ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

firma je odlična i godišnji rezultati će biti minimalno30-40% bolji zato sam i kupovao dionice ali ću ih prodati ovih dana jer sam debelo zaradio .dionica je prije godinu dana bila 150 kuna pa je i ona kao i dobit odradila 30% rasta.vidjet ću iduće kvartale pa se na ljeto možda i vratim, a ove kada prodam pojačat ću pozicije u drugim dionicama koje nisu odradile rast.

ESOP vec 2 godine “prodaje” s tim da je najveci dio otisao prije godinu i pol po 140kn, toliko o tome da je njihova “prodaja” najava apokalipse.

Prestanite nagadjati o tome zasto netko radi ono sto radi, pogotovo ako se radi o mizernim pomacima u prometu, fokus je na izvjescu.


… a ove kada prodam pojačat ću pozicije u drugim dionicama koje nisu odradile rast.

A daj nam molim te šapni koje su to!
Evo i ja bih neku takvu dionicu, koja nije odradila rast i samo mene čeka da je kupim pa da počne rasti, ali od silnih prilika ne znam se odlučiti!
Koju odabrati?
Na ZSE sve same rastuće firme, jedna bolja od druge. …

Uglavnom, neki su odlučili ili će odlučiti prodati i to je sasvim realna i razumna odliuka nakon što je dionica odradila vrlo dobar rast zadnje dvije godine (kod mene je trenutni rezultat +86%).

U očima nekih drugih je ovo prilika za ulazak, jer se očekuje stabilan rast prihoda i dobiti trvtke u narednim godinama, posla ne manjka, tvrtka se razvija, ulaže u nove tehnologije, ima stabilne kupce, zapravo na ZSE nema izlistane bolje industrijske tvrtke o AD Plastika.

Što se izvješća tiče, mislim da je pretjerano očekivati 30-40% bolje izvješće, po meni je to nerealno optimistično. Ja bih bio vrlo zadovoljan sa 10 kn dividende po dionici, sve iznad toga bi za mene bilo iznad očekivanja.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Veliki pritiska na ASK,los znak pred izvješćem .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


Veliki pritiska na ASK,los znak pred izvješćem .

Skoro uvijek se cijena malo napuca pred izvješće, a onda lagano padne nakon izvješća, jer većina ima nerealno visoka očekivanja, pa se otrezne nakon objave, a ekipa koja to podgrijava se nakon izvješća povuče.
Ako u obzir uzmemo izvješća za Q1, Q2 i Q3, ne može se očekivati neki bog zna kakav spektakularni pomak u godišnjem izvješću za 2017. godinu.
Ali dobro, možda bude neko iznenađenje, iako sumnjam.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



… a ove kada prodam pojačat ću pozicije u drugim dionicama koje nisu odradile rast.

A daj nam molim te šapni koje su to!
Evo i ja bih neku takvu dionicu, koja nije odradila rast i samo mene čeka da je kupim pa da počne rasti, ali od silnih prilika ne znam se odlučiti!
Koju odabrati?
Na ZSE sve same rastuće firme, jedna bolja od druge. …

Uglavnom, neki su odlučili ili će odlučiti prodati i to je sasvim realna i razumna odliuka nakon što je dionica odradila vrlo dobar rast zadnje dvije godine (kod mene je trenutni rezultat +86%).

U očima nekih drugih je ovo prilika za ulazak, jer se očekuje stabilan rast prihoda i dobiti trvtke u narednim godinama, posla ne manjka, tvrtka se razvija, ulaže u nove tehnologije, ima stabilne kupce, zapravo na ZSE nema izlistane bolje industrijske tvrtke o AD Plastika.

Što se izvješća tiče, mislim da je pretjerano očekivati 30-40% bolje izvješće, po meni je to nerealno optimistično. Ja bih bio vrlo zadovoljan sa 10 kn dividende po dionici, sve iznad toga bi za mene bilo iznad očekivanja.
[/quote]
EPS će biti 10 i više
ali sumnjam da ce dati toliku dividendu



Veliki pritiska na ASK,los znak pred izvješćem .

Skoro uvijek se cijena malo napuca pred izvješće, a onda lagano padne nakon izvješća, jer većina ima nerealno visoka očekivanja, pa se otrezne nakon objave, a ekipa koja to podgrijava se nakon izvješća povuče.
Ako u obzir uzmemo izvješća za Q1, Q2 i Q3, ne može se očekivati neki bog zna kakav spektakularni pomak u godišnjem izvješću za 2017. godinu.
Ali dobro, možda bude neko iznenađenje, iako sumnjam.

[/quote]

Pa sta vi ocekujete od izvjesca, svatko ima neka ocekivanja uostalom i kupujemo jer ocekujemo da ce bit bolja.

Ignore : renči

Nikad kasnije cekanje izvjestaja grrr

Ignore : renči

evo ja očekujem EPS 15 kn
2/3 od toga u dividendu, dakle cca 10 kn
ozbiljan rast prihoda u Rusiji

na cijeni od 200 kn:
PE 13,33
ROE >9
PB 1,10

to su moja očekivanja pa ćemo usporediti…

ako ne bude tako onda je Uprava totalno luda što je kupovala dionice po >180 kn
točka.

Takva su negdje i moja ocekivanja, ne bi bilo prvi put da su podbacili s ocekivanjima vidjet cemo brzo, a ocito da i trziste ocekuje negdje u tom rangu s obzirom na akumulaciju i rast pred izvjesce, ne ide u prilog sentiment na burzi al sta je tu je.

Ignore : renči

Po današnjem trgovanju ovo kao da ide u stečaj

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close