ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Meni je ova dionica stup portfelja, ali ne treba zamjeriti kolegi sta uzima fin profit .
Volio bi i ja znat koja su to bolja ulaganja sa potencijalnim većim rastom a da su relativno sigurno ulaganje?

Stvar je u tome da je teško zaraditi na "sigurnim ulaganjima" (HT ili nešto slično). Ove godine sam recimo najviše zaradio na ZB (kupnja na oko 10 kn, prodaja iznad 12 kn, ali tu se igra s malim dijelom portfelja). Ja se slažem da je AD Plastika i dobra tvrtka i dobra dionica, ali ja sam predugo unutra i trebalo je krenuti dalje. Gospodin NB, tko je pratio imao je 50.000 dionica kupljenih na oko 90 kn a prodao ih jena 130,00 kn
[/quote]

Prodao ih je jer mu je trebala lova za nesto drugo, bilo bolje da je ovdje podebljao portfelj nego isao spasavat krive investicije. Najbitnije je da se zaradi u konacnici, samo kad se proda treba nac investiciju koja bi bila bolja, a ja ih nesto i ne vidim na bacanje cak niti na prste pa se onda postavlja pitanje zasto prodat ako ovo i dalje ima prostora za rast.

Ignore : renči

Svatko najbolje zna za sebe kada i šta treba da radi sa svojim parama … osobno, bio sam očekivao od NB da će ponovo ući u dionicu kad je cijena pala na 80 kunića, pružila mu se prilika da ponovo lijepo zaradi, ali valjda on zna zašto nije … kao što i kolega upad zna zašto je prodao … tako da besmisleno je raspravljati o tome, svatko ima neku svoju strategiju i neku izlaznu cijenu … sve je na prodaju (osim familije), samo je pitanje cijene …
Nego, hoćemo li dobaciti do 200 kunića prije FI ? Ja osobno mislim da hoćemo …. obično je FI izlazio oko 15-tog u mjesecu (lani je kasnio), pa možda bi mogli u petak ugledati FI …

Što će trezoru tolike dionice nešto smrdi ….


Gospodin NB, tko je pratio imao je 50.000 dionica kupljenih na oko 90 kn a prodao ih jena 130,00 kn

Jesi našao pravi primjer. Zadnju prodaju ADPL-a obavio sam na 250,00 kn. Tada je gospodin NB tek počeo učiti o tržištu kapitala.
U novom ciklusu rasta samo kupujem ADPL (preselio iz HIMR, MIVA, nešto iz ATPL) a nadam se novom ATH na ADPL, znači iznad 250. S nestrpljenjem čekam GFI. Čim ovako visoko kupuju za trezor (a mogli su ranije po znatno nižoj cijeni) to je znakovito.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Kada izlazi izvješće?

treba vidjeti ako ESOP prodaje eto nam odgovora zašto baš sada trezor kupuje skupo a ne kada je mogao nedavno ispod 170 kuna.šefovi skupo prodaju trezoru što su kupili jeftino u ESOPU pa dobiju nagradu u dionicama za dobro poslovanje pa opet imaju šta za prodati ako zatreba para.zanima me tko je prodao onih par većih paketa prije par dana.


treba vidjeti ako ESOP prodaje eto nam odgovora zašto baš sada trezor kupuje skupo a ne kada je mogao nedavno ispod 170 kuna.šefovi skupo prodaju trezoru što su kupili jeftino u ESOPU pa dobiju nagradu u dionicama za dobro poslovanje pa opet imaju šta za prodati ako zatreba para.zanima me tko je prodao onih par većih paketa prije par dana.

Ne stoji Vam ova tvrdnja, jer da šefovi prodaju onda bi isto išla obavijest da je taj i taj otpustio određenu količinu dionica … AD Plastik je korektan po tom pitanju, tako da očito prodaje netko drugi …

pa gdje su te obavijesti do sada kada znamo da je ESOP imao 3,96% udio a sada 1,52% ako ne i manje a znamo da su šefovi imali u tome najveći dio a samo malo radnici.

obavijesti su Vam na ZSE, treba samo malo potražiti i čitati …

pa da šefovi su se više od polovine toga riješili još po puno manjim cijenama zato toliki pad udjela sa 3,96% na 1,52% što me sada još i više brine jer i sam imam dionice

Pa kad ste toliko zabrinuti, kolega, trenutno na bidu čući cca 2.000 kom od 189,5 naviše … eto lijepe prilike za izaći tko je zabrinut …

Da jednom zauvijek riješimo problematiku, odnosno pad udjela vezano uz ADP-ESOP d.o.o.

ADP-ESOP d.o.o. nisu dionice koje imaju ”šefovi”, nego dionice koje su radnici tvrtke 2011 godine uzeli na kredit. Ako se dobro sjećam otplata kredita za kupnju dionica se mogla uzeti na rok od 5 do 10 godina.

Nakon što se kredit u potpunosti otplati, dionice se isknjiže sa ADP-ESOP d.o.o. i proknjiže na ime radnika tvrtke. Iz tog razloga se od prosinca 2016 godine svako malo smanji udio ADP-ESOP-a, ne iz razloga što ”šefovi” prodaju dionice.

Kada netko od zaposlenika ADPL-a stječe ili otpušta dionice, za to dođe obavijest na stranicama ZSE.

New Report

Close