ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 10:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2018__1222018105237.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Znači, u zadnjih dvadesetak dana trezor je kupio cca 40.500 dionica za ugrubo 7,5 mil. kn. E sad, koja je namjera firme sa time ?
1. podjela za godišnje nagrade i bonuse (prevelika količina samo za nagrade) ?
2. opcijska podjela dionica umjesto novca za dividendu (kao Valamar) ?
3. poništavanje (malo mi je premala količina) ?
4. ??? (ništa četvrto mi ne pada na pamet)
Ima netko neku suvislu ideju ?

Koji god razlog bio uvijek je lijepo kada samo drustvo kupuje dionice po ovoj cijeni znaci da smatraju da je jos uvijek povoljna, a ni kolicina od 20 000 nije bas za bacit sad znamo tko je kupio one vece kolicina

Ignore : renči


Prodavači po 179 kako ste?? Niste vi dobro, ne.Ma kaki.

Da ste vi kupovali ADPL-R-A ispod 90 kn i pokupili 40-ak kn dividende po dionici onda vam se prodaja na oko 180 kn ne bi činila kao loš potez. Ja sam sve dionice ADPL prodao iako očekujem rast na oko 200 kn ove godine a to je manje od 10 % rasta na današnju cijenu, i nadam se da ću bar dio sredstava od ove prodaje uspijeti plasirati u dionice s većim rastom.

Nisam ocekivao da ce cijena prije izvjesca tako blizu 200 sad se samo nadamo da ce izvjesce popratit ocekivanja pa da preskocimo 200 i malom popravimo ovaj pesimizan na burzi 🙂

Ignore : renči

!. Zdrava tvrtka
2. Zdrav rast
3. Zdrav odnos prema dioničarima
4. Zdrava potražnja

= zdrava i vesela trgovina.

Ova dionica je rijedak primjer kako bi naša burza trebala ili mogla izgledati – ZDRAVO I RACIONALNO.

Napokon da negdje na ovom grobexu fundamenti i ratio odnose prevagu nad djetinjarijama i kojekakvim rogovima i svijećama tehničke kvazi anaize

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Prodavači po 179 kako ste?? Niste vi dobro, ne.Ma kaki.

Da ste vi kupovali ADPL-R-A ispod 90 kn i pokupili 40-ak kn dividende po dionici onda vam se prodaja na oko 180 kn ne bi činila kao loš potez. Ja sam sve dionice ADPL prodao iako očekujem rast na oko 200 kn ove godine a to je manje od 10 % rasta na današnju cijenu, i nadam se da ću bar dio sredstava od ove prodaje uspijeti plasirati u dionice s većim rastom.
[/quote]

Zasto ste prodali na 180, a ocekujete na na 200 prakticki evo vec sada ste s time izgubili 15% na ulozeno jer ste prodali prerano, ako ste ocekivali onda je bilo logicno da prodate na cijeni koju ocekujete ali cini mi se da ste se mozda preplasili, a dobit vam se cinila dobra da je ne uzmete.Koje su to dionice trenutno stabilne, a da moguce vise rastu ja ne vidim neki veci izbor trenutno po tom pitanju ?

Ignore : renči


Znači, u zadnjih dvadesetak dana trezor je kupio cca 40.500 dionica za ugrubo 7,5 mil. kn. E sad, koja je namjera firme sa time ?
1. podjela za godišnje nagrade i bonuse (prevelika količina samo za nagrade) ?
2. opcijska podjela dionica umjesto novca za dividendu (kao Valamar) ?
3. poništavanje (malo mi je premala količina) ?
4. ??? (ništa četvrto mi ne pada na pamet)
Ima netko neku suvislu ideju ?

Mislim da će nešto dati Upravi, a ostalo poništiti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Meni je ova dionica stup portfelja, ali ne treba zamjeriti kolegi sta uzima fin profit .
Volio bi i ja znat koja su to bolja ulaganja sa potencijalnim većim rastom a da su relativno sigurno ulaganje?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Sigurno ulaganje?

Pa mi koji smo duže uložili u ovu firmu prošli smo svakakve situacije – sigurno ih ne bih nazvao sigurnim.

Sjetimo se tsunamija u Japanu pa pada Ruskog tržišta.

Daleko je to bilo od sigurnog – sada u retrospektivi tako izgleda.

Dakle, da je zadnjih cca 1 godinu ali u zadnjih 5 – 10 godina stvanro je bilo svega i svačega i jakih oscilacija u cijeni.

Ps. pozdrav mom prijatelju Inverteru što je vjerovao u ovu dionicu lol 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zato sam rekao relativno sigurno!
Ja sam u ovoj dionici 6 godina i slažem se da nije ništa sigurno i ja san gleda onaj brutalan pad utjecan Rusijom , nisam prodavao vec nadokupljiva na cca 80 kn, međutim sa obzirom da zasad nema na vidiku slicne situacije, a investicije koje su odrađene bi konacno trebale kroz ovu i slijedecu godinu donijeti još više meda i mlijeka.

Nije nagovor na ništa.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Meni je ova dionica stup portfelja, ali ne treba zamjeriti kolegi sta uzima fin profit .
Volio bi i ja znat koja su to bolja ulaganja sa potencijalnim većim rastom a da su relativno sigurno ulaganje?

Stvar je u tome da je teško zaraditi na “sigurnim ulaganjima” (HT ili nešto slično). Ove godine sam recimo najviše zaradio na ZB (kupnja na oko 10 kn, prodaja iznad 12 kn, ali tu se igra s malim dijelom portfelja). Ja se slažem da je AD Plastika i dobra tvrtka i dobra dionica, ali ja sam predugo unutra i trebalo je krenuti dalje. Gospodin NB, tko je pratio imao je 50.000 dionica kupljenih na oko 90 kn a prodao ih jena 130,00 kn

New Report

Close