ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.
[/quote]

Nije dobro da cijena dionice ide gore sa istim dividendim prinosom.

Vrlo je jednostavno; prinos od 8 HRK na 100 HRK cijene dionice sigurno je puno zanimljiviji od istog prinosa na 180 HRK cijene dionice.

Taj prinos je još uvijek bolji od onoga u banci ali nije bajan i ima više rizika.

Dakle, odlično je da raste cijena dionice, ali bez rasta profita (dividende) nije toliko bajan.
[/quote]

Opet isto pitanje kako znas koliki ce tocno bit profit i dividenda da bi mogao rec da nije dobro da raste jer ce stvari ostat iste, s druge strane i da ostane ista dividenda i profit to nije jedini faktor koji odredjuje smjer kretanja cijene dionice.
[/quote]

Hvala na brzoj edukaciji. Jasno mi je da nije jedini parametar.
Ali je parametar koji se ovdje najviše spominje.
Ali ok, ako gledamo rast profitabilnosti/prihoda – što očekujete od prihoda u slijedeće 3 godine?

Moja nezainteresiranost za profit tj nevjerica ide iz historijske baze koja govori da je prije nekoliko godina profit bio 64 milijuna kuna sa puno manjom imovinom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.






Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.
[/quote]

Nije dobro da cijena dionice ide gore sa istim dividendim prinosom.

Vrlo je jednostavno; prinos od 8 HRK na 100 HRK cijene dionice sigurno je puno zanimljiviji od istog prinosa na 180 HRK cijene dionice.

Taj prinos je još uvijek bolji od onoga u banci ali nije bajan i ima više rizika.

Dakle, odlično je da raste cijena dionice, ali bez rasta profita (dividende) nije toliko bajan.
[/quote]

Opet isto pitanje kako znas koliki ce tocno bit profit i dividenda da bi mogao rec da nije dobro da raste jer ce stvari ostat iste, s druge strane i da ostane ista dividenda i profit to nije jedini faktor koji odredjuje smjer kretanja cijene dionice.
[/quote]

Hvala na brzoj edukaciji. Jasno mi je da nije jedini parametar.
Ali je parametar koji se ovdje najviše spominje.
Ali ok, ako gledamo rast profitabilnosti/prihoda – što očekujete od prihoda u slijedeće 3 godine?

Moja nezainteresiranost za profit tj nevjerica ide iz historijske baze koja govori da je prije nekoliko godina profit bio 64 milijuna kuna sa puno manjom imovinom.
[/quote]

Tri godine je puno da bih mogao nagadjat prihode, jer ne mogu predvidit koji ce se ugovori u medjuvremenu potpisat da bih mogao nesto predvidjat za to razdoblje, recimo za ovu godinu ocekujem rast prihoda barem 15%, s druge stane vasa nevjerica sta profit nije narastao rastom imovine i prihoda ne znaci da se to ipak nece u jednom trenutku dogodit, mislim takve stvari nije da se moraju linearno dogadjat.

Ignore : renči







Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.
[/quote]

Nije dobro da cijena dionice ide gore sa istim dividendim prinosom.

Vrlo je jednostavno; prinos od 8 HRK na 100 HRK cijene dionice sigurno je puno zanimljiviji od istog prinosa na 180 HRK cijene dionice.

Taj prinos je još uvijek bolji od onoga u banci ali nije bajan i ima više rizika.

Dakle, odlično je da raste cijena dionice, ali bez rasta profita (dividende) nije toliko bajan.
[/quote]

Opet isto pitanje kako znas koliki ce tocno bit profit i dividenda da bi mogao rec da nije dobro da raste jer ce stvari ostat iste, s druge strane i da ostane ista dividenda i profit to nije jedini faktor koji odredjuje smjer kretanja cijene dionice.
[/quote]

Hvala na brzoj edukaciji. Jasno mi je da nije jedini parametar.
Ali je parametar koji se ovdje najviše spominje.
Ali ok, ako gledamo rast profitabilnosti/prihoda – što očekujete od prihoda u slijedeće 3 godine?

Moja nezainteresiranost za profit tj nevjerica ide iz historijske baze koja govori da je prije nekoliko godina profit bio 64 milijuna kuna sa puno manjom imovinom.
[/quote]

Tri godine je puno da bih mogao nagadjat prihode, jer ne mogu predvidit koji ce se ugovori u medjuvremenu potpisat da bih mogao nesto predvidjat za to razdoblje, recimo za ovu godinu ocekujem rast prihoda barem 15%, s druge stane vasa nevjerica sta profit nije narastao rastom imovine i prihoda ne znaci da se to ipak nece u jednom trenutku dogodit, mislim takve stvari nije da se moraju linearno dogadjat.
[/quote]

Rast prihoda od 15%?

Temeljem čega?

Jasno, ali ja govorim o historijskim podacima koji su SE DOGODILI dok vi pričate o hipotetskom rastu.

Što je validnije?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Rast prihoda od 15%?

Temeljem čega?

Jasno, ali ja govorim o historijskim podacima koji su SE DOGODILI dok vi pričate o hipotetskom rastu.

Što je validnije?

Rasti prihoda temeljen ugovorenih poslova ?

Povjesni podaci nisu mjerilo buducih podataka samo predstavljaju proslost te na niti koji nacin ne mogu predstavljat buducnost s tim da neposredna proslost ima utjecaja na buduce podatke jer takvi podaci se u velikoj mjeri prenose i u buducnost tipa primjer visegodisnji ugovor, pretpostavka buducih podataka imaju uporiste u trenutnim podacima kroz ocekivani rast temeljen neposrednim podacima i poznatim podacima dostupnim sada koji ce se iskazat u buducnosti stvarno se pitam sta je validnije, druga je stvar utjecaj dogadjaja koji su nepredvidivi, pa onda tu nista ne pomaze u predvidjaju toga.

Ignore : renči


Rast prihoda od 15%?

Temeljem čega?

Jasno, ali ja govorim o historijskim podacima koji su SE DOGODILI dok vi pričate o hipotetskom rastu.

Što je validnije?

Rasti prihoda temeljen ugovorenih poslova ?

Povjesni podaci nisu mjerilo buducih podataka samo predstavljaju proslost te na niti koji nacin ne mogu predstavljat buducnost s tim da neposredna proslost ima utjecaja na buduce podatke jer takvi podaci se u velikoj mjeri prenose i u buducnost tipa primjer visegodisnji ugovor, pretpostavka buducih podataka imaju uporiste u trenutnim podacima kroz ocekivani rast temeljen neposrednim podacima i poznatim podacima dostupnim sada koji ce se iskazat u buducnosti stvarno se pitam sta je validnije, druga je stvar utjecaj dogadjaja koji su nepredvidivi, pa onda tu nista ne pomaze u predvidjaju toga.
[/quote]

Aha, vi gledate onaj ugovor koji je potpisan.

Do kada traje ugovor za Edison?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Aha, vi gledate onaj ugovor koji je potpisan.

Do kada traje ugovor za Edison?

Morao bi provjerit mislim da je kraj 2019, ne gledam samo njega.

Ocito imate misljenje na temelju svoga gledanja podataka kakva ce biti dobit i prihodi za kraj 2017 i 2018 pa se slobodno izjasnite da znamo sta i drugi misle o tome ?

Ignore : renči


Kako ovo ružno zvuči, kao da se radi o ddjh ili petrokemiji.


Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!

[/quote]

Naprotiv, mlada se udaje pred i na sam vrh ciklusa! Poslovanje je postojano.



Kako ovo ružno zvuči, kao da se radi o ddjh ili petrokemiji.


Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!

[/quote]

Naprotiv, mlada se udaje pred i na sam vrh ciklusa! Poslovanje je postojano.
[/quote]
Ne bih imao ništa protiv jednog strateškog po 300 kn/dionica …. he, he …

Da ,ali htio sam reći da on ovdje nije neophodan.




Kako ovo ružno zvuči, kao da se radi o ddjh ili petrokemiji.


Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!

[/quote]

Naprotiv, mlada se udaje pred i na sam vrh ciklusa! Poslovanje je postojano.
[/quote]
Ne bih imao ništa protiv jednog strateškog po 300 kn/dionica …. he, he …
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zapošljavaju[/url]


Da ,ali htio sam reći da on ovdje nije neophodan.




Kako ovo ružno zvuči, kao da se radi o ddjh ili petrokemiji.


Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!

[/quote]

Naprotiv, mlada se udaje pred i na sam vrh ciklusa! Poslovanje je postojano.
[/quote]
Ne bih imao ništa protiv jednog strateškog po 300 kn/dionica …. he, he …
[/quote]
[/quote]

“…Price is what you pay. Value is what you get…” – W. Buffett
Mjanko5 mudro zboris! 😉

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2018__2212018111946.pdf

…ovi se stvarno ne šale…trezor gotovo udvostručio količinu..čini se da će biti nagrada…a izgleda vjeruju da se isplati kupiti po ovoj cijeni…

New Report

Close