ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je ejdna od rijetkih dionica koja pokazuje neke znakove života. Svaka čast imateljima – i na zaradi ina činjenic da ne moraju biti žrtve Todomora.

adpl, atgr, jdgt, adrs, vlen, ckml, plag, atln – ovo i još neki drugi su vrh vrhova i oni bi trebali biti srce i duša svake normalne burze. Umejsto toga smrdi nam todomor već skoro punu godinu dna. Ostaje nam samo nadati se da će npokon i to umrijeti i da ćemo moći početi normalno razmišljati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Ne treba veca dividenda, ova zadnja je sasvim pristojna. I to uz ovako lijepi rast dioice… samo neka se ponovi sve to i ove godine.


Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.

Ignore : renči

Dividenda od 7-8 kn je super.
Netreba biti pohlepan.
Bitno je da firma posluje odlicno.
Ovo mi je najjaca dionica u portfelju.
Steta sto nema i najveci udio


upravo je prošlo 17.671 dionica po 180 kn….

Lako moguće da je to Erste Plavi OMF B prodao, mislim da skupljaju lovu za kupnju hotela Jadran d.d. Crikvenica.
Ali tko je kupac, Addiko/Raiffeisen OMF, netko drugi iz TOP10 ili ipak netko treći?
Odgovor na to pitanje dobiti ćemo idući tjedan.


@noviulagac

Ne kažem da je divka od 7-8 kn loša, ali preklani je leglo 12 kn, tako da to nije bog zna što.
Uostalom, imaju love, neka se malo isprse, sada im dobro ide.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!



upravo je prošlo 17.671 dionica po 180 kn….

Lako moguće da je to Erste Plavi OMF B prodao, mislim da skupljaju lovu za kupnju hotela Jadran d.d. Crikvenica.
Ali tko je kupac, Addiko/Raiffeisen OMF, netko drugi iz TOP10 ili ipak netko treći?
Odgovor na to pitanje dobiti ćemo idući tjedan.


@noviulagac

Ne kažem da je divka od 7-8 kn loša, ali preklani je leglo 12 kn, tako da to nije bog zna što.
Uostalom, imaju love, neka se malo isprse, sada im dobro ide.
[/quote]

Preklani je leglo 12 jer su platili i dividendu za godinu prije kada je nisu isplatili, tako da i nije bas za usporedbu.

Ignore : renči

Kako ovo ružno zvuči, kao da se radi o ddjh ili petrokemiji.


Strateški investitor bio bi najljepše rješenja za sve!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.
[/quote]

Nije dobro da cijena dionice ide gore sa istim dividendim prinosom.

Vrlo je jednostavno; prinos od 8 HRK na 100 HRK cijene dionice sigurno je puno zanimljiviji od istog prinosa na 180 HRK cijene dionice.

Taj prinos je još uvijek bolji od onoga u banci ali nije bajan i ima više rizika.

Dakle, odlično je da raste cijena dionice, ali bez rasta profita (dividende) nije toliko bajan.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2018__2212018111946.pdf

Onaj blok po 180 kuna od petka je kupio trezor.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

Toga se i ja bojim, ali nada umire posljednja!

Nadam se dividendi od 10 kn/dionica brutto
[/quote]

Mislim o kojem je rezultatu rijec da bi se moglo rec da ostaje na istom ako jos ne znamo koliko ce bit na kraju godine mozemo samo predpostavljat.
[/quote]

Nije dobro da cijena dionice ide gore sa istim dividendim prinosom.

Vrlo je jednostavno; prinos od 8 HRK na 100 HRK cijene dionice sigurno je puno zanimljiviji od istog prinosa na 180 HRK cijene dionice.

Taj prinos je još uvijek bolji od onoga u banci ali nije bajan i ima više rizika.

Dakle, odlično je da raste cijena dionice, ali bez rasta profita (dividende) nije toliko bajan.
[/quote]

Opet isto pitanje kako znas koliki ce tocno bit profit i dividenda da bi mogao rec da nije dobro da raste jer ce stvari ostat iste, s druge strane i da ostane ista dividenda i profit to nije jedini faktor koji odredjuje smjer kretanja cijene dionice.

Ignore : renči

New Report

Close