ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Jednostavno više cijenu nije moguće održati na 170 kn, fundamenti potvrđuju vrijednost ADPL.

fundamenti i ZSE? doooobaaaar! :-)))
[/quote]

Na srednji rok (3 god) fundamenti su glavni driver…cak i na ZSE.

Rastimo zajedno...

Pod uvjetom da dividenda bude oko 9-10 kn, to je na ovu cijenu dionice (180kn) dividendni prinos od oko 5 – 5,5 % !
Koliko pratim taj odnos na našem i inozemnom tržištu, neka srednja vrijednost je 2-3% dividendnog prinosa godišnje, što je trenutno još uvijek bitno više od kamata na štednju, tako da je jedini logični zaključak kako cijena dionice ADPL može biti samo veća od 200 kn/dionica u okviru rasta prihoda i dobiti tvrtke.

Naravno, to može i ne mora biti nekakav putokaz, ali to bi bilo koliko–toliko razumno očekivanje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



besmisleno je dizati cijenu kad postoji jak prodavač

Ovo je jedna od jačih izjava!
A šta ćeš, bit će da je kupac tup.
[/quote]

upravo je prošlo 17.671 dionica po 180 kn….

Blok transakcija na 180 kuna 17.671 komad – transakcija 3 milijuna i 180 t. kuna.
Mislim da nam uskoro slijedi obavijest o tome na burzi ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

očito je da postoji i malo ‘jači’ kupac ….


Blok transakcija na 180 kuna 17.671 komad – transakcija 3 milijuna i 180 t. kuna.
Mislim da nam uskoro slijedi obavijest o tome na burzi ..

lp

Čini se da imamo preslagivanje, očekivanja su poznata… 🙂
divka i.e.
pozz

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

http://zse.hr/default.aspx?id=81354
Jesu ovo oni kupili ovaj blok, ovi iz interkapitala ?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ma to je samo prebacivanje IC-u da se igra MM http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/piP5gcOhj1ihAsTB3cMoWg==.pdf

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Glatko korneriranje! Čestitam!

Neka igra je, ne bi me iznenadilo da je ovo trezor prodao kao i prije koju godinu isto u siječnju, također blok transakcijom.
Zanimljivo je da je ‘prethodnih dana naraslo odjednom sa stabilnih 170 na 180 i više kuna.
Ako je trezor prazan, to je dobra vijest :).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Projekcije za godišnji rezultat – profit?

Očekujem između 59 i 65 milijuna kuna.

Iskreno (već sam pisao) nisam oduševljen profitom. Jasno mi je da nije jedina bitna metrika ali profit bi uz ekspanziju i ulaganje u capex od prijašnjih godina trebao biti viši. I prije ovih svih ulaganja je jednom bio 64 milijuna kuna.

Sa ovim rezultatom dividenda ostaje na istim razinama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja ocekujem bar 65 mil vec sam to rekao, s obzirom na pretpostavljeno stanje Ebita na kraju godine, a gledajuci trenutno ebit je 40% veci uzmermo li zadnja 4 kvartala u obzir

Ignore : renči

New Report

Close