ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
2.515
211
11,80
11,95
1,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Firma je dobra i izvješće je dobro – transparentno.

Ono što mene brine je izostanak profitabilnosti koja bi trebala rasti brže.
Primjerice, krajem godine i sa normalnim q4 profit će biti na oko 60-65 milijuna kuna.
To je dobar rezultat ali nakon investicije od cca 200 milijuna kuna (za Edison) čovjek bi očekivao bolji rezultat u smislu profitabilnosti.
Cash flow je dobar.

Eto to je moja jedina briga – ukupni profit nikako da ode na 70, 85 milijuna kuna već je stalno na oko 60 milijuna godišnje dok je firma imala 64 milijuna i sa puno manjom bilancom i daleko manjim investicijama.

Često se ovdje piše "dividenda je sigurna" i slično, ali dividendne firme su firme u maturitetu što ADPL sa ovakvim rastom profita često podsjeća.

Nekako opet osjećam stagnaciju.

Ne bi se slozio da profitabilnost stagnira, Ebit i Ebitda konstantno rastu do 12.2014 ukljuceno s ovim kvartalom i to jako dobrim postotkom, problem je u financijskim prihodima i rashodima tj u razlici istih koji isto rastu negativno te radi toga dobit ne prati rast profitabilnosti, sad koji je uzrok da li je zbog veceg razduzivanja i taj trosak privremeno veci ili je razlog zbog tecajnih razlika trebat cemo pricekat revidirano za detalje ocito

Ignore : renči

Cijena nafte na najvišoj razini od sredine 2015.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Novi poslovi

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/SitIpg6Y62ehFVwl0c0XPw==.pdf

PD
AD Plastika novi poslovi z Ford, PSA, Renault i VW,

Solinskoj tvrtki Ugovoreni poslovi nose dodatnih 22 milijuna ojra a sramežljivo se kupuje….!
Bitno je da je dio ulagača istu rasprodao da bi uletio u potencijalni todex….
Sve same krasne odluke.. 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

i dalje dobre vijesti iz Rusije

https://www.reuters.com/article/russia-autos-sales/russia-new-car-sales-up-17-3-pct-y-y-in-oct-aeb-idUSR4N1N701N

Poslovanje stabilno uz rast, ne ovise o Hrvatskoj ili Agrokoru d.d., ali ERSTE PLAVI OMF KAT. B IMA POTREBU smanjivati udjel odnosno prodavati dionice ADPL ali zato dionice Granolio d.d.(problem zaduženosti i ovisnosti o agrokoru) drži pa ako treba dok ne izgube svu vrijednost(pad sa 100 kn na 10).

AD Plastik ima vrhunske rezultate poslovanja a moje mišlje je da su mogli imati i veću profitabilnost s obzirom koliko su ulagali kao što je naveo “domach1984” citiram: ukupni profit nikako da ode na 70, 85 milijuna kuna već je stalno na oko 60 milijuna godišnje dok je firma imala 64 milijuna i sa puno manjom bilancom i daleko manjim investicijama.

Štednja je mudrost trošenja.

Draga ekipo, s obzirom da nisam prepametan, nisam se zadnjih (sad točno godinu) upuštao u nikakve kupnje, ali ni prodaje. No volio bi čuti prognoze za ovu našu dionicu, hoćemo li narast do veljače, ili će ova stagnacija potrajati dok se ne riješi agrokor ili šta već, a već duže je prisutna. Nekakav pad ne očekujem, fundamenti su predobri, a tržište raste, no opet burza nam je katastrofa, pa bi fondovi mogli povuć nadolje.


Draga ekipo, s obzirom da nisam prepametan, nisam se zadnjih (sad točno godinu) upuštao u nikakve kupnje, ali ni prodaje. No volio bi čuti prognoze za ovu našu dionicu, hoćemo li narast do veljače, ili će ova stagnacija potrajati dok se ne riješi agrokor ili šta već, a već duže je prisutna. Nekakav pad ne očekujem, fundamenti su predobri, a tržište raste, no opet burza nam je katastrofa, pa bi fondovi mogli povuć nadolje.

fondovi nisu bauk, njih treba gledati u svjetlu čistilišta i katalizatora tržišta koje, moramo priznati, prolazi katarzu najviše zbog bolesnog modela poslovanja Agrokora, koji neće biti vjerojatno niti jedini jer u RH nikada nije zaživio pravi kapitalizam već samo crony, ortački i rodijački
ako pogledate kako se od početka izbijanja krize drži ADPL, a kako prolaze druge dionice (npr. SLPF ili sastavnice Agrokora), sve vam je odmah jasno – postoji velik pritisak na prodaju (prebacivanje likvidnosti iz drugih dionica u ‘Agrokorke’) a ADPL stoji uspravno i ne da se
nije čudo: izvješća su sve bolja, prihodi iz Rusije konačno rastu, profitabilnost sasvim pristojna (iako ovjde neki uvjeravaju u suprotno), dividenda redovna i raste…

ja sam ima neko vrijeme dao prognozu da ćemo na 200 kn no ne mogu reći u kojem roku, da bude i do veljače to je na današnju cijenu od 168 prostojnih 19% (ako anualizirate onda i mnogo više!)

Pazite dionica ADPL je rasla cca 20% u godinu dana.
Ako vam ovo nije dobro onda ste vi megaloman.
Pazite rasla usprskos Todomoru strašnom!
Ovaj fond šta izlazi nemam pojma jeli skraćiva ili misli totalno out, ali pošto ne rade sa vlastitim parama boli ih.
Rasla 77,18% u 2 godine.
Da raste slijedeću godinu opet 20 %(a nije nerealno s obzirom da su izašli iz velikog investicijskog ciklusa i beru pare+Rusija,Iran itd.) i isplate koju dividendicu puna šaka brade.
Dividenda je isto bitna, hoću povrat na angažirani kapital!!!!!!
Da se mogu duplo rugat onima šta drže pare na banci.

Nije nagovor na kupnju prodaju i slične akcije.


Draga ekipo, s obzirom da nisam prepametan, nisam se zadnjih (sad točno godinu) upuštao u nikakve kupnje, ali ni prodaje. No volio bi čuti prognoze za ovu našu dionicu, hoćemo li narast do veljače, ili će ova stagnacija potrajati dok se ne riješi agrokor ili šta već, a već duže je prisutna. Nekakav pad ne očekujem, fundamenti su predobri, a tržište raste, no opet burza nam je katastrofa, pa bi fondovi mogli povuć nadolje.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ja se slažem sa većinom mišljenja gore iznesenih. Ebita kontinuirano raste, profitabilnost bi mogla biti i bolja, i to značajno, tržišta su u porastu, novi poslovi osigurani etc..no ima i mišljenja da je dionica trenutno preskupa, iako je većina priželjkuje na 200kn za mjesec, dva..sad, kad je kupujete po 100kn, uz očekivanu dividendu od 8kn (6,88kn neto cca..), to je skoro 7% na investiciju..ali kad je kupujete po 170kn, uz očekivanu dividendu od 8.5kn (7,3kn neto), to je 4.2%, što je još uvijek puno bolje nego u banci, ali 40% manje u odnosu na ovih 7% povrata..a ako i ode na 200, uz sadašnju neto dobit, ne znam..možda i je preskupa..eps je 14,33, možda nas iznenade sa većom dividendom, ali ne znam zaš bi uopće narasla još 20%..opet na našem tržištu meni je najdraža i najkvalitetnija..ali kupuje se recimo dalekovod ili đaković..da ne kažem kakve sve ostale ludorije

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/5df25MFmPglLmE4OmFNIHg==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/5df25MFmPglLmE4OmFNIHg==.pdf

Novi poslovi za Renault !
Novi prihodi od ca. 660 milijuna kuna !

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close