ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 10:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako ce je biti…

kako mislite ako će je biti?
pa danas NO raspravlja o tome… ili očekujete da će reći ne, ne može?

ISPRAVAK – za sutra je zakazana sjednica NO – 25.05.2017.

prema mom mišljenju, sigurno će biti dividende jer su u najavu održavanja sjednice naveli točku koja glasi “Utvrđivanje prijedloga o isplati dividende
da nisu htjeli isticati isplatu dividende, onda bi napisali nešto tipa : Utvrđivanje prijedloga o raspodjeli dobiti

Po Statutu moraju isplatitit minimalno 50% dobiti.

znaci prema statutu možemo očekivati minimalno oko 5,90kn divke

Evo odluke:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/SVSPXDySrUxJJp6YbGCIVA==.pdf
8,50 kn divke …. očekivao sam više (moja prognoza je bila 12 kn, 8+4 od 2015 godine), ovo mi je moram priznati malo razočarenje, ali obzirom da uprava radi dobar posao, idemo dalje …
div. prinos je 5% na cijenu od 170 kn

ja pogodio, računao sam s 8-10 kn 😉
i zadovoljan!

kod većih iznosa (postotaka) dividende, to se onda nekako ogleda u pritisku na cijenu; ovako imamo lijepu dividendu (5% nije mali prinos) + mogući rast cijene u doglednoj budućnosti


Evo odluke:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/SVSPXDySrUxJJp6YbGCIVA==.pdf
8,50 kn divke …. očekivao sam više (moja prognoza je bila 12 kn, 8+4 od 2015 godine), ovo mi je moram priznati malo razočarenje, ali obzirom da uprava radi dobar posao, idemo dalje …
div. prinos je 5% na cijenu od 170 kn

neka oni sebi zadrže te 3,5 kune razlike u ulože u prozidvodni kapacitet I ETO nas preko 200 kuna kroz 1godinu
🙂

se slažete ? 🙂

tko je kupio do 170 kuna dividenda je 5% a tko kupi po 174 kune dividenda je 2 kune jer si 4 kune već potrošio pri kupnji pa brokerska provizija pri kupnji i prodaji pa porez na dividendu.tako da se za 2 kune u ovakvim vremenima na burzi ne isplati riskirati.

Ja sam fulao za 50 lipa
nema veze mislim da je 8.50 super s obzirom na stanje burze kod nas i sve ostalo


tko je kupio do 170 kuna dividenda je 5% a tko kupi po 174 kune dividenda je 2 kune jer si 4 kune već potrošio pri kupnji pa brokerska provizija pri kupnji i prodaji pa porez na dividendu.tako da se za 2 kune u ovakvim vremenima na burzi ne isplati riskirati.

Glupost. Pa ne kupujes dionicu samo zbog dividende.


tko je kupio do 170 kuna dividenda je 5% a tko kupi po 174 kune dividenda je 2 kune jer si 4 kune već potrošio pri kupnji pa brokerska provizija pri kupnji i prodaji pa porez na dividendu.tako da se za 2 kune u ovakvim vremenima na burzi ne isplati riskirati.

Ovo je jedna od mudrijih izjava koje su se na forumu mogle pročitati ove godine.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

normalno je da se vi koji ste unutra nadate da će cijena nakon objave povući gore a ja samo iznosim razlog da me taj iznos dividende neće privući ako već nisam do sada unutra i ako je dionica u godini dana odradila rast od 70%.ipak je stanje na burzi šugavo i pale su i jednako tako dobre dionice pa je bolje čekati neke bolje vijesti i ljepša vremena za burzu.

New Report

Close