ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 03:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


od kada mi je ova dionica okosnica portfelja mirno sam spavao[smiley2]

Sonniboy, pa nije ovo tema “Kako smo spavali?”… salim se, ali kako i ne bi mirno spavali, kad se nista ne dogadja sa cijenom… pa dobro kad ce to vise krenuti, jos smo daleko od prije dosegnutog ATH, a upali smo vec u ljetno razdoblje, pa se onda blizi T-HT… jaoooooo, postajem nestrpljiv, i nimalo optimistican

“Please, God, Just One More Bubble.”

….. arapine, crni sine ….. sve je moguće…. pa i to da prestanemo mirno spavati….[smiley2]

Scio me nihil scire

Korekcija i u zadnje vrijeme stagnacija i letargija tržišta učinila je svoje.
KAda tržžište krene, logikom ( koja često i ne postoji na burzi istina .. ), ovo bi trebalo krenuti ozbioljnije prema gore.
Ne zaboravimo da smo još uvijek u korekciji sada stagnaciji kod ove dionice, unatoč novim dobrim vijestima.
Rusi su ulazili po 248 kuna, a to je praktički i sadašnja cijena na burzi , što je pomalo neobično , da ne kažem smiješno.Tu se postavlja i pitanje hoče li rusi krenuti malo sami podizati cijenu, što bi možda bilo logički, sa parsto tisuća kuna , ovo se lagano digne na 300.
Sada imamo i novi ulaz u top 10 , transakcija je realizirana izvan burze, za sada je očigledno da nije prodavao nitko iz top 10 ( osim ako namira nije kasnije , što ćemo vidjeti sljedećih dana ). U svakom slučaju new entry u top 10 je odličn , posebno što ako stvari sada stoje nema prodavača iz top 10, dakle smanjuje se free float.
Zanimljiv je i ovaj naprasni povratak od igrača koji je već bio u top 10, očigledno se radi o igraču koji zna stanje stvari od prije i sada, i nije se bez razloga vratio.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako ovo nije “the” trenutak za ulaz, onda ne znam što jest

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ako ovo nije “the” trenutak za ulaz, onda ne znam što jest

Razmišljam o dokupu već duže, ali čuvam lovu za dokapitalizaciju INGRE. Obzirom na igrice oko ove dionice ne bih htio zamrznuti keš na duži period…a trebat će mi u bliskoj budućnosti…
Ako netko ima viška keša ovo je stvarno idealna prilika za uletiti…[smiley2]

Pozdrav cijenjenom kolegi, trenutnom dionicaru ADPL.Di ste bili i kako je bilo na godisnjemu?

I ja mirno spavam sa plastikom u portfelju

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

najs. prva transakcija vec u 5. min. i odmah u pljus 2,23 [smiley2]

http://www.croatiabiz.com/info_lnews-article.php?ID=32405

Evo jedne nove, direktno vezane uz AD plastik, točnije njihove nove strateške partnere u Sankt Petersburgu. Sad je još jasnije kuda ovaj brod plovi.

Samo nemojte reći da nema novih vijesti

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ne samo da ja mirno spavam s ADPL u portfelju, nego mi i sam portfelj spava [smiley2]

Svi mirno spavate , a nitko ne pita kako je onima koji su kupovali na 280 i 285 pa i više…
Tada je najglasniji bio onaj koji je…stalno u pravu.
[smiley10][smiley9][smiley6]

Ponavljam :

Ford će povećati proizvodnju svojih vozila u Rusiji
10/07/2007

Automobilska kompanija Ford Motor priopćila je u utorak da će povećati proizvodnju u Rusiji sa sadašnjih 72.000 na 125.000 vozila godišnje do 2009. u nastojanju da zadovolji rastuću potražnju na tom najbrže rastućem europskom tržištu vozila.

Američki proizvođač vozila također će pokrenuti proizvodnju svog modela Mondeo u svojoj proširenoj ruskoj tvornici, koja već proizvodi popularni model Focus.

Dužnosnici Forda kazali su kako se nadaju da će radovi na proširenju tvornice vrijedni 100 milijuna dolara početi iduće godine. Tvornica u blizini ruskog grada Sankt Peterburga proizvodit će 25.000 Mondea godišnje i povećati proizvodnju Focusa za 28.000.

Prodaja Fordovih vozila u Rusiji porasla je 122 posto u prvoj polovici godine na 82.000 vozila, te ako se taj trend nastavi Ford bi mogao uskoro istisnuti General Motors s mjesta najpopularnijeg inozemnog branda u državi.

“Rusko tržište automobila doživjelo je ogroman rast tijekom proteklih nekoliko godina”, kazao je predsjednik i izvršni direktor Forda za Europu John Fleming. “Uviđamo da će potražnja potrošača za otmjenim automobilima nastavljati rasti”, dodao je.

Prodaja vozila raste zahvaljujući ruskom gospodarskom procvatu i većoj dostupnosti kredita. Prema predviđanjima tvrtke PricewaterhouseCoopers Rusija će do 2011. postati najveće europsko tržište automobila s prodajom vrijednom 96 milijardi dolara.

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close