ABACUS BROKERI

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ABACUS BROKERI

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a ko će mi nadoknadit štetu što ja sad nisam mogao trgovat i kupit jeftino neke dionice??

poslat ćeš im zahvalnicu za mjesec dana što nisi mogao jeftino kupit neke dionice. [lol]
[/quote]

Hehehe, ionako casha nema, sve u dionicama…. 😛


Koliko mislite da će trajat ta blokada? U slučaju da pokrenem odregistarciju, dali se plaća kakva naknada? ili mi samo stave dionice na slobodnu poziciju, pa preko druge brokerske kuće ih opet registriram.

Obzirom da se bankovni sustav poljuljao kao i povjerenje građana, dobra je odluka DABA da se zaista brzo reagiralo i time koliko toliko vrati povjerenje u stabilnost i sigurnost banaka…

Ukoliko krene sutra isplata štedišama CREDA 468.000.000 milja kuna mislim da će 9.000.000 milja kuna bit sitniš da se prebaci u ABAC, jel 2.000 klijenata bi samo moglo dodatno stvorit gužve na šalterima….

Ne mislim da će trebati više od par dana a vjerojatno i time deblokada ABACA

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Obzirom da se bankovni sustav poljuljao kao i povjerenje građana, dobra je odluka DABA da se zaista brzo reagiralo i time koliko toliko vrati povjerenje u stabilnost i sigurnost banaka…

Ukoliko krene sutra isplata štedišama CREDA 468.000.000 milja kuna mislim da će 9.000.000 milja kuna bit sitniš da se prebaci u ABAC, jel 2.000 klijenata bi samo moglo dodatno stvorit gužve na šalterima….

Ne mislim da će trebati više od par dana a vjerojatno i time deblokada ABACA

[thumbsup]

što vi mislite,kolega, da nije izbora za par dana, da li bi reakcija bila isto tako brza?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

koja reakcija kolega?
ova akcija fina/hnb u munjevitoj i nevjerojatnoj isplati povlaštenih?
ili ovo što će našom lovom isplatiti naše štednje?
izbori ili ne, oni su odlučili da ćemo to mi dvaput platiti. brzo ili sporo; tuđim k….cem gloginje mlate
a to da ih brinu izbori pokazuje i modus operandi; bez srama krivično djelovati za treće osobe kroz dva državna tijela (?!)
i onda plasirati bezočnu laž?
fuj

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...



Obzirom da se bankovni sustav poljuljao kao i povjerenje građana, dobra je odluka DABA da se zaista brzo reagiralo i time koliko toliko vrati povjerenje u stabilnost i sigurnost banaka…

Ukoliko krene sutra isplata štedišama CREDA 468.000.000 milja kuna mislim da će 9.000.000 milja kuna bit sitniš da se prebaci u ABAC, jel 2.000 klijenata bi samo moglo dodatno stvorit gužve na šalterima….

Ne mislim da će trebati više od par dana a vjerojatno i time deblokada ABACA

[thumbsup]

što vi mislite,kolega, da nije izbora za par dana, da li bi reakcija bila isto tako brza?
[/quote]

Retoričko pitanje!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

30.11.2011.

Poštovani klijenti

Obzirom na učestale upite, izjave podrške i pitanja o nastavku poslovanja obavještavamo Vas da Abacus brokeri imaju namjeru nastaviti sa poslovanjem čim HANFA izda rješenje o obustavi suspenzije.
Trgovanje će biti nastavljeno i na domaćem i na inozemnim tržištima, a po odobrenju regulatora.

Zahvaljujemo na iskazanoj podršci te se nadamo daljnjoj uspješnoj suradnji.

Abacus brokeri

[thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nadam se da će taj nastavak započeti već sljedeći tjedan…

sucaba, 30.11.2011. u 17:38
Trgovanje će biti nastavljeno i na domaćem i na inozemnim tržištima, a po odobrenju regulatora.

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=&vijestid=857

Svaka čast Hanfi ovaj put.Sad nek još odblokiraju Abacus jer svaki dan je važan.
Nije li dovoljano sve ovo što im se dogodilo pa ako se zna da nisu ni krivi ni dužni pustite ih da rade,a ne
da sad još i bez klijenata ostanu.Ajde Hanfa nemoj sad za….t ovo dobro što si napravila

Poštovani kolege i kolegice, doista mi je iskreno žao zbog svega što ste morali pretrpjeti u slučaju Credo banke.
Radujem se što će vam novac biti vraćen, barem iznosi do 400.000 Kn.
Isto tako mi nije drago što investitori koji su imali iznose veće od 400.000 Kn neće dobiti svoj novac.
Osobno nemam račun klijenta otvoren kod Abacus brokera, tako da sam ovu grozomornu nevolju promatrala sa strane, cijelo vrijeme bolno svjesna spoznaje kako se sve ovo može ponovno dogoditi bilo kojem investitoru na ZSE, bez obzira u kojoj brokerskoj kući imali otvoren račun klijenta, odnosno bez obzira u kojoj banci brokerska kuća ima otvorene račune svojih klijenata.

Zakon o tržištu kapitala (Narodne novine br.: 88, 28.07.2008., http://www.nn.hr – klik na “Službeni dio”, klik na “Pretraživanje”), čl. 42. st. 5. navodi sljedeće:
“Članak 42.
(5) Novac i financijski instrumenti klijenta nisu vlasništvo investicijskog društva, ne ulaze u njegovu imovinu, ni u likvidacijsku ili stečajnu masu, niti mogu biti predmetom ovrhe u svezi potraživanja prema investicijskom društvu.”

Primjetit ćete da se u navedenom članku nigdje izrijekom ne spominje kako su financijska sredstva klijenata izuzeta od ovrhe, likvidacije ili stečaja koji bi se provodili nad imovinom banke u kojoj investicijsko društvo (brokerska kuća) ima otvoren račun na kojem su pohranjena financijska sredstva njegovih klijenata.
Dakle, Zakon o tržištu kapitala propisuje pravila ponašanja isključivo u slučaju ovrhe, likvidacije ili stečaja investicijskog društva (brokerske kuće).

Apeliram na zdrav razum svih sudionika hrvatskog tržišta kapitala (male i velike investitore, brokerske kuće, sve fondove, HANFA-u) – skrenite pozornost odgovornih ljudi na nedorečenost i manjkavost Zakona o tržištu kapitala u sadašnjoj formi, te zatražite promjenu istog na način da se članku 42. st. 5. pridoda otprilike sljedeće:

“Novac i financijski instrumenti klijenta također nisu i ne mogu biti vlasništvo banke u kojoj investicijsko društvo ima otvoren račun na kojem su pohranjeni novac i financijski instrumenti njegovih klijenata, te stoga ista ne ulaze u imovinu banke, ni u likvidacijsku ili stečajnu masu banke, niti mogu biti predmetom ovrhe u svezi potraživanja prema banci.”

U protivnom, vrlo brzo ćemo imati reprizu slučaja Credo/Abacus !

Zahvaljujem na razumijevanju, te se iskreno nadam kako će ova inicijativa dobiti odlučnu i čvrstu podršku, ne samo od strane članova ovog foruma i uredništva Poslovnog dnevnika, već i od cijele hrvatske investicijske zajednice.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

jednostavno bi trebalo podnijeti tužbe protiv Savjeta HNB-a da oni osobno nadoknade štetu koju su prouzročili sa svojom "profesionalnošću" pa kad bi se njima provela ovrha na imovinu i na sve račune u Hrvatskoj, slijedeći put bi razmišljali o posljedicama svojih odluka.

Izvrsno. Sudionici poslovnog- izravno sudjeluju u kreiranju zakonske politike na tržištu kapitala
RH. Ovo je dokaz da ovo čitaju svi koji podržavaju tržište kapitala ..žele promjene na bolje- i
zajedno strepe nad boljitkom svih nas….svaka čast poslovnom i povjerenju koje mnogi iskazuju
ovdje obraćajući se javnosti..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close