ABACUS BROKERI

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ABACUS BROKERI

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je krađa, prevara, sprdanje i omalovažavanje investitora u svakom smislu,
a u stvari kada malo bolje razmislim samo nastavak dosadašnje politike koje prema investitorima vode institucije na vlasti , koje po tko zna koji puta nisu zaštitile ulagače od raznih vrsta krađe.

Postoji samo jedan način na koji čovjek sa imalo dostojanstva može reagirati, a to je potpuno povlačenje sa ZSE. Osobno više nikada neću ulagati na ZSE.

Nevjerojatno je da je ovakvim potezom najvjerojatnije uništen i jedan kvalitetan broker.

A izvlačenje preostalog novca na račun ‘odabranih’ je vrhunac gadosti i lopovluka, fizički mi je mučno od toga.

A zašto je ovaj podforum posebno moderiran?

Očito ima neka ključna riječ….

pitam se jesu ti ljudi uopce svjesni kakvu su stetu nanijeli TK u hrvatskoj.koja je danas kapitalizacija poduzeca izlistanih na zse a koja je bila u cetvrtak.da su odmah vrate pare i dadu bonus od 10 posto i to je nista.trebali bi svi sudionici trzista lijepo tuziti hnb,hanfu,dab i sve po spisku za naknadu stete.a sretne vlasnike namirenih mjenica i isplatitelje u zatvor po kratkom postupku za dokazani gospodarski kriminal.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


Ovo je krađa, prevara, sprdanje i omalovažavanje investitora u svakom smislu,
a u stvari kada malo bolje razmislim samo nastavak dosadašnje politike koje prema investitorima vode institucije na vlasti , koje po tko zna koji puta nisu zaštitile ulagače od raznih vrsta krađe.

Postoji samo jedan način na koji čovjek sa imalo dostojanstva može reagirati, a to je potpuno povlačenje sa ZSE. Osobno više nikada neću ulagati na ZSE.

Nevjerojatno je da je ovakvim potezom najvjerojatnije uništen i jedan kvalitetan broker.

A izvlačenje preostalog novca na račun ‘odabranih’ je vrhunac gadosti i lopovluka, fizički mi je mučno od toga.

potpuno se slažem, degutantno što rade ulagačima
svi se trebamo maknuti odavde i neka ZSE propadne što prije

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

DAB

Od četvrtka isplata depozita štedišama Creda i brokerima

Novac za isplatu je osiguran i nijedan osigurani depozit neće ostati neisplaćen, tvrdi direktor DAB-a Vinko Radić

Direktor DAB-a Vinko Radić apelira na štediše da ne pohrle odmah prvi dan i prvi sat u poslovnice HPB-a i Croatia banke u kojima će se provoditi isplata.

Rok od tri mjeseca da pripremi i započne isplatu osiguranih depozita DAB je skratio na samo tjedan dana i s isplatom štediša Credo banke počinje u četvrtak.

Napominjući da je novac za isplatu osiguran i nijedan osigurani depozit neće ostati neisplaćen, direktor DAB-a Vinko Radić apelira na štediše da ne pohrle odmah prvi dan i prvi sat u poslovnice HPB-a i Croatia banke u kojima će se provoditi isplata s obzirom na to da se 1. prosinca isplaćuje i mirovina. Također, umirovljenike upućuje na poštanske šaltere, da rasterete poslovnice banaka.

– Važno je i razrješavanje problematike klijenata brokerskih kuća koji su imali račun u Credo banci; profesori Pravnog fakulteta Hrvoje Markovinović i Petar Miladin smatraju da je DAB obvezan za isplatu i tih depozita, s tim da će se u banci provjeriti zakonski status svakog ugovora – kaže Radić o 9,1 milijun kuna na računu Abacus brokera.

Otkriva da račun sa 921.000 kuna ima i druga brokerska kuća, ali im se još nije javila. Ukupno je u banci 608 milijuna kuna depozita fizičkih osoba, od čega je 420 milijuna kuna na 10.048 osoba osigurano, 188 milijuna kuna nije osigurano i neće biti isplaćeno štedišama. Na računima 1480 trgovačkih društava još je 220 milijuna kuna izgubljenog novca, a najveći dio, 161,7 milijuna kuna, odnosi se na mala i srednja poduzeća.

Dodajmo da je Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu zatražilo provođenje izvida vezano za kaznenu prijavu u povodu deblokade računa Credo banke. Također, Županijsko državno odvjetništvo u Splitu dobilo je od Hrvatske narodne banke zapisnik o izravnom nadzoru u Credo banci te je zatražilo prikupljanje informacija o poslovanju te novčarske kuće.

Večernji list

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Fina demantirala da je radila ovrhu
http://www.fina.hr/Default.aspx?art=9886

Ovo je dno dna što se dogodilo s Abacusom. Stvorila se panika i uništeno je povjerenje. Toliko o stručnosti i poštenju HNB-a i čelnih ljudi te institucije.

Ne trebamo se mi povlačiti s ZSE ni u kom slučaju jer bi na taj način priznali poraz,ono što trebamo učiniti je da poslujemo s kvalitetnim i poštenim brokerskim društvima, a one druge koji to nisu jednostavno treba ignorirati i prijavljivati Hanfi kad god uočimo bilo kakvu nepravilnost- iz vlastitog iskustva znam što sam sve doživio od raznih brokerskih društava a nikad nisam ništa poduzeo..da jesam, i svi drugi koji su imali slične probleme,ne bi se usudili tako ponašati a institucije bi bile prisiljene raditi ono za što su plaćene..Abacus brokeri neće propasti ako im mi damo potporu i ostanemo kod njih, a pozivam i druge da iz revolta pređu kod njih!!

Ja niš ne kužim o tim preknjižbama i uknjižbama ,mene interesira kad ćemo moći trgovati na zse?
Kaj trebam napravit da mogu kupovat i prodavat dionice?

Love na tom računu nemam (uspjela sam čak,prvi put u životu, bit sretna što nemam love i da ne živim u Hrvatskoj bila bi uskraćena za taj osjećaj) al imam j….e dionice i hoću radit sa njima.


Ne trebamo se mi povlačiti s ZSE ni u kom slučaju jer bi na taj način priznali poraz,ono što trebamo učiniti je da poslujemo s kvalitetnim i poštenim brokerskim društvima, a one druge koji to nisu jednostavno treba ignorirati i prijavljivati Hanfi kad god uočimo bilo kakvu nepravilnost- iz vlastitog iskustva znam što sam sve doživio od raznih brokerskih društava a nikad nisam ništa poduzeo..da jesam, i svi drugi koji su imali slične probleme,ne bi se usudili tako ponašati a institucije bi bile prisiljene raditi ono za što su plaćene..Abacus brokeri neće propasti ako im mi damo potporu i ostanemo kod njih, a pozivam i druge da iz revolta pređu kod njih!!

Sada kada su mi se strasti malo smirile, mogao bih se složiti sa vašom konstatacijom. Abacus, kao pravna osoba je najmanje kriv u cijeloj ovoj tipično Hrvatskoj priči.
Krivac je HNB, a razloga su 3:
1. Izdao je certifikat (dozvolu) da Credo može poslovati kao banka
2. Izvršio je redovnu reviziju poslovanja u svibnju (primijećene su nepravilnosti, ali HNB je o njima šutio…….da nije, vjerovatno bi Abacus promijenio poslovnu banku)
3. Kolac u srce, zabio je sam HNB……odblokiravši račun da bi se naplatile 3 mjenice, znači pogodovali su nekome, na štetu ostalih
A najviše me boli to, jer sam Rohu smatrao poštenim , da brani malog čovijeka, čuvajući koliko – toliko tečaj kune ( jer svi imamo kredite sa valutnom klauzulom)
Nažalost, prevario sam se…….nema poštenih ljudi ni u politici, ni u monetarnoj vlasti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ako sam dobro shvatio DAB će vam vratiti samo iznose do 400 000 HRK, sve preko toga ide u likvidacijsku masu?

Žao mi vas je svih, u ovoj, kao i u puno situacija do sada, trebala bi nam krovna udruga malih dioničara, o ćemu sam u nekoliko navrata razgovarao, međutim dobivao sam samo deklarativnu podršku.

Nažalost, mi mali dioničari nemamo instituciju ( udrugu ), koja bi štitila naše interese.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

30,

Fina demantirala da je radila ovrhu
http://www.fina.hr/Default.aspx?art=9886

Ovo je vrhunac sramote, znači da su cijelo vrijeme objavljivali lažne podatke i nezakonito ispraznili račun Abacusa, tj. ulagača, prestrašno!!!
Najgore je što se Abacus vjerojatno neće uspjeti spasiti jer će ostati dužan ulagačima koji su imali keša iznad 400.000 kn, Jedino da ih isplate iz nekih svojih rezervi ili da im ponude udio u firmi (dokap).
Nemam riječi, ovo sve je dokaz da je Abacus 100% bio u pravu i da će ga ova bagra svojom nesposobnošću uništiti! Svaka čast HANFi, ovaj puta je djelovala brzo i kvalitetno, ali HNB se može ušima pokriti! Nadam se da će USKOK pokucati na vrata svima koji su imali prste u deblokadi od 2 minute i pražnjenju 9 milijuna kuna s računa Abacusa u Credo banci!!!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close