10 dionica sa najvećim rastom u 2007 godini

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska 10 dionica sa najvećim rastom u 2007 godini

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i jos…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Zanimljivo:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20040923/temedana01.asp
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20040923/temedana02.asp

Izvadak iz teksta:

Sličan slučaj enormnih cijena obnove već je zabilježen u Vodicama. Naime, valja podsjetiti na prije nekoliko godinu obnovu Vodičankinih hotela Punta i Olympia. Cijena obnove, koju je izvodila zagrebačka tvrtka UGO, po jednom krevetu iznosila je čak 50 tisuća maraka. Za razliku od, primjerice, Hotelskog naselja Solaris, za čije je podjednako kvalitetne izvedene radove na obnovi po krevetu izdvojeno osam tisuća maraka. Nakon okončane obnove Vodičankinih hotela, tvrtka UGO kupila je većinski paket dionica Solarisa. A nekako po završetku obnove stare škole u Vodicama, tvrtka Bilding postaje većinski vlasnik hotelske kuće Rivijere. Možda su oba slučaja, ipak, tek puka koincidencija!?

Tržišna vrijednost jednoga m2 poslovnog prostora “stare škole” danas iznosi oko 3000 eura. Rivijera d.d. je dioničko društvo, a vlasnici dionica su upisani u knjigu dionica koja se vodi u SDA, ona je javna knjiga i svi u nju mogu izvršiti uvid.
I makar bi mali puntarići žarko željeli uvjeriti i sebe i javnost da “Rivijeri” nikako ne cvatu ruže i sve bliže je poslovnom krahu, istina je ponovno sasvim suprotna.

Rivijera će ovu godinu završiti s 3 do 4 posto povećanja broja noćenja u hotelima i oko 7 posto u kampovima, u odnosu na prošlu godinu, očekivani prihod iz redovitoga poslovanja trebao bi biti veći za 12 posto, a rashodi manji za 1 posto u odnosu na prošlu godinu, obveze se izmiruju urednije nego ikad, kvaliteta usluga je povećana i ni jedan radnik nije dobio otkaz zbog poslovnih razloga. Sve ove činjenice znaju i mali puntarići. Ali kako na temelju njih stvoriti aferu i napasti gradonačelnika Radu Ivasa, Ivu Deana i Rivijeru d.d.?
Upravo stoga se izmišlja nova matematika – matematika malih puntarića, a laž podmeće kao istina. Ivo Dean je u svemu tome usputna žrtva, jer je stvarni cilj napada, pred lokalne izbore, gradonačelnik Vodica g. Rade Ivas i Rivijera, koju se iz konkurentskih i osobnih razloga unaprijed pokušava diskreditirati iz budućih poslova i širenja.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

sorry, krivi post, molim moderatora da izbriše

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Prvome se bliži 100% donos iako još nije kraj godine, a nekima je Hrvatska burza odradila svoje i biježe južnije.[smiley1] Vidi se, da je ovdje još uvijek potencijal, samo treba odabrati prave favorite![smiley11]

[emo_cool]

evo nas jos 🙂

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ćini mi se da bi LEDO mogao završiti godinu kao broj 1. [smiley2]

Show me the Money!


..čovječe ! Ne mogu vjerovati da ste svoje portfelje otvorili javno na forumu !!!!

PA OVO JE GENIJALNO ! kAJ ĆE TI ANALITIKA I POLITIKA, IZVJEŠĆA I FILOZOFIJE….

Sve piše crno na bijelom- ne moraš izmišljati toplu vodu , nemam riječi… Ja mizdim radi gluposti,
i nemam živce dočekati i otpratiti tri glupe korekcije, a VI STE SVE TO IZDRŽALI …. nemam riječi !
Svi ste pobijedili , ovi u BB su bokci !

Ne nisu to portfelji nego smo se krajem godine napravila top lista sa PROGNOZAMA sto ne znaci da to svi sudionici i imaju te dionice ili su imali.

nekima sa zaradom od 17%- 30%, bi možda bilo pametnije da ulažu u investicijske fondove.

..........................................................................................

Kaj misle neki da samo oni imaju ledo??? Imam i ja pa se ne hvalim, da budem fin.

Molio bi “nove” korisnike da procitaju i naslov teme i njen sadrzaj…da ne mogu se toliko smijati svaki dan 🙂

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Moram priznati da malo čećšće pratim ovu temu od kada sam ušao u utrku za medalju.

Shodno tome primjetio sam neke anomalije, pa bih iznio dva prijedloga kako bi se te anomalije uklonile.

Prvi se prijedlog tiče dionica kojim se ne trguje na burzi iz bilo kojeg razloga. NPR, Vupik se u ovoj statistici cijeni preko 300 kuna iako se za njega ne može dobiti ni pišljiva lipa. Tako će vjerojatno biti i 31.12. ako se ne prihvati moj prijedlog da se takvi izračuni promjene.

Drugi se tiče Luke Ploče. Sasvim je izvjesno da će na dan 31.12. luka Ploče nominalno vrijediti manje. Međutim ova statistika neće percipirati vrijednost koju će dioničari steći dokapitalizacijom, te će imatelji biti oštećeni ovakvim izračunom u ovoj našoj igri.

Nadam se da će organizator ovih tablica razmisliti o mojim prijedlozima, te u konačnici shvatiti njihovu opravdanost, ispravnost i prihvatiti ih.

Jebote, mogao sam i u fiškale ići!!![smiley2]

………….

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close