Nastavno na Sporazum o poslovno održivom modelu upravljanja maloprodajnom mrežom kojeg su ljetos potpisali sindikati, Radničko vijeće, INA i INA Maloprodajni servisi d.o.o. (INA MS) te odaziv radnika kojima je ponuđen prelazak u tvrtku INA MS, Uprava Ine donijela je odluku o početku provedbe novog modela upravljanja maloprodajnom mrežom s danom 1. prosinca 2015.
Ponudu za prelazak u novu tvrtku prihvatilo je 69 posto radnika, što im je osiguralo kontinuitet staža, materijalna prava prilagođena tržištu rada, no i dalje konkurentna primanjima na maloprodajnom tržištu te šestomjesečno obeštećenje razlike plaće. Radnici koji nisu željeli prijeći u novu tvrtku bit će zbrinuti sukladno kolektivnom ugovoru te će dobiti otpremninu u iznosu značajno višem od hrvatskog prosjeka. Oko 700 nepopunjenih radnih mjesta prodavača bit će popunjeno novim zapošljavanjem s tržišta rada kako bi INA MS osigurali nesmetani rad svih benzinskih postaja. Na natječaj je pristiglo više od 4500 molbi.
Tvrtka INA MS dio je INA Grupe i u stopostotnom je vlasništvu Ine te će 1. veljače 2016. preuzeti na upravljanje sve benzinske postaje osim 60 postaja koje su na osnovi ranijih odluka Uprave predane ili će biti predane na upravljanje poduzetnicima u okviru modela „Postani poduzetnik“.
Zadržavanje razine kvalitete usluge ključni je preduvjet uspješne realizacije novog modela, što će omogućiti Ini da bude konkurentnija na maloprodajnom tržištu te će otvoriti prostor za nastavak snažnog investicijskog ciklusa koji je započeo prije nekoliko godina. Maloprodaja je jedna od temeljnih djelatnosti Ine te kompanija i dalje nastavlja razvijati svoju maloprodajnu mrežu kroz kapitalna ulaganja u benzinske postaje te unapređenje kvalitete usluga.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Ovo je čista prevara, stara Hrvatska praksa ,prijeđi nakon 20-30 godina u sestrinsku firmu i počinješ ponovo, ako dobiješ otkaz ili raskid nema otpremnine. A Mađari uz sve poslovanje uzeli još 300 mil. € kredita od Austrijanaca. I gdje je sad ta zaštita radnika od mešetara “Sanaderovih”
Uključite se u raspravu