Kutinska Petrokemija s uspjehom je dovršila dva kruga dokapitalizacije, u sklopu kojih su postojeći dioničari upisali i uplatiti 1.095.330 novih dionica, po jedinstvenoj konačnoj cijeni jedne nove dionice od 170 kuna, priopćeno je danas iz te tvrkte.
Postojeći dioničari tvrtke, koji su imali pravo upisa novih dionica u I. i II. krugu, ukupno su upisali i uplatili 1.095.330 novih dionica, čime je sukladno Odluci o povećanju temeljnog kapitala, ispunjen uvjet da se izdanje novih dionica smatra uspješno izvršenim ako se u utvrđenim rokovima za upis i uplatu upiše i uplati najmanje 551.285 novih dionica.
S obzirom da je dosegnut prag uspješnosti te da je u I. i II. krugu valjano upisano i uplaćeno 1.095.330 novih dionica tj. 99,34 posto od ukupno maksimalno ponuđenog broja novih dionica, Uprava tvrtke ocijenila je da nije ekonomski isplativo provoditi III. krug te je uz suglasnost Nadzornog odbora odustala od toga, navodi se u priopćenju.
Nadalje, Uprava je, uz suglasnost Nadzornog odbora, utvrdila da se temeljni kapital Društva povećava izdavanjem 1.095.330 novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 170,00 kuna. Također, odlučila je da se nove dionice izdaju po jedinstvenoj konačnoj cijeni od 170 kuna po dionici.
Temeljni kapital Petrokemije povećava se tako za 186,2 milijuna kuna, na 754,2 milijuna. Temeljni kapital, koji je u cijelosti uplaćen, bit će podijeljen na 4.436.447 redovnih dionica na ime.
U strukturi ulagatelja u nove dionice Društva sudjelovali su obvezni mirovinski fondovi s 55,3 posto, dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8 posto, AUDIO s 23,1 posto, inozemni ulagatelji s 3,1 posto, otvoreni investicijski fondovi s 2,5 posto i ostali s 10,2 posto, zaključuje se u današnjem priopćenju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu