Najveći dioničar Hidroelektre niskogradnje Sergej Gljadelkin s udjelom od 34,43% više nema taj status, ali je zadržao isti utjecaj, i štoviše čini se da bi u sljedećem koraku njegova transakcija mogla vrlo brzo rezultirati s financijskim poboljšanjem za zagrebačkog građevinara. Naime, paket od 214.826 dionica u vrijednosti od 4,3 mil. kuna od Gljadelkina je ovih dana stekla austrijska tvrtka Avenue Osteuropa sa sjedištem u Beču.
Prema poboljšanju
U njezinom vlasništvu je i tvrtka Avenue ulaganja, inače većinski investitor u veliki hotelski kompleks u Kuparima, za koji izgleda da se također uskoro očekuje i pismo namjere iz kruga ultraluksuznih hotelskih operatera. Kako je novi vlasnik Hidrinih dionica navedena bečka tvrtka koja je, međutim, u većinskom vlasništvu samog Gljadelkina – manjinski je vlasnik Igor Tkach koji je ujedno i zamjenik NO-a Hidroelektre, što se te tvrtke vlasnički tiče ne mijenja se ništa na stvari.
Ali, na poslovanje Hidroelektre to bi se moglo pozitivno reflektirati, obzirom na to da se iz upućenih izvora i doznaje da se novi vlasnik jedne trećine dionica brzo priprema na korak koji ide u smjeru poboljšanja bilance i financijskog stanja tvrtke. Hidroelektra je još uvijek u postupku predstečajne nagodbe. Trenutačno se čeka odluka drugostupanjskog tijela Ministarstva financija vezano za žalbu jednog vjerovnika na Finino rješenje.
Najveći infrastrukturni posao
Tvrtka je i glavni podizvođač domaćeg konzorcija koji je lani pobijedio na međunarodnom natječaju za izvođenje radova na najvećem infrastrukturnom projektu u zadnje vrijeme – rekonstrukciji i dogradnji željezničke pruge Dugo Selo – Križevci. Kako doznajemo, radovi se odvijaju prema planu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Radovi se ne odvijaju prema planu, sad se već kasni nekoliko mjeseci od planirane dinamike 🙁
Uključite se u raspravu