Udruga vjerovnika bivših radnika crikveničkog hotelijera Jadran upozorila je premijera Andreja Plenkovića i resorne ministre na "voluntarizam u upravljanju tvrtkom koji se očituje ishitrenim odlukama o investicijama u hotele mimo strateškog plana razvoja tvrtke".
Rezultat toga, ističe predsjednik Udruge Mario Vukelić, jest da Jadran nema niti jedan hotel za cjelogodišnje poslovanje, iako je u tvrtku uloženo više od 100 milijuna kuna. .Voluntarizam uprave i NO-a po ocjeni Udruge, povećava kreditni rizik tvrtke, koja već u 2017. može zbog prezaduženosti izgubiti mogućnost podizanja novih kredita i nastavak započetih investicija.
Vukelić u pismu Vladi skreće pozornost i na problem mnogih neriješenih imovinsko-pravnih sporova koje tvrtka nepotrebno i dugotrajno vodi, a jedan od tih je i neriješen problem nagodbe s još 60-ak radnika, razlučnih vjerovnika, za sporove vrijedne po Vukeliću 4 do 5 milijuna kuna.
Budući da je i nakon stečaja Jadran u većinskom vlasništvu države, Udruga od Vlade traži provedbu odluka o uvrštenju dionice Jadrana na Zagrebačku burzu, čime bi se "omogućilo da 850 radnika vjerovnika i malih dioničara namiri nakon 20 godina svojih 50 posto utvrđenih tražbina u stečajnom postupku u iznosu od 30 mil. kuna". Bivši radnici vjerovnici požuruju Vladu i da što prije pristupi privatizaciji, po mogućnosti modelom prodaje većinskog paketa dionica putem javnog natječaja, po uzoru na model primijenjen za rapski Imperijal.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu