Twitter kod S&P-a dobio lošiji rejting od hrvatskog

Autor: Poslovni dnevnik , 17. studeni 2014. u 09:29
U obrazloženju Standard & Poor'sa navodi se kako Twitter možda neće uspjeti postići pozitivan tok novca do 2016./Reuters

U obrazloženju Standard & Poor’sa navodi se kako Twitter možda neće uspjeti postići pozitivan tok novca do 2016. godine.

Američka rejting agencija Standard & Poor's ocijenila je obveznice Twittera špekulativnima zbog značajnih financijskih rizika, s obzirom na agresivne investicije te društvene mreže, unatoč sporom rastu broja korisnika i zarade.

S&P dao je u četvrtak nedavnom 1,8 milijardi dolara vrijednom izdanju konvertibilnih obveznica Twittera kreditni rejting 'BB-', tri stupnja ispod investicijske razine, koja se popularno naziva i 'smećem'. Za usporedbu, hrvatski rejting nalazi se jedan stupanj iznad. U svom obrazloženju S&P je naveo kako kompanija vrlo agresivno investira u rast. "Ovisno o razini poslovnog reinvestiranja, Twitter možda neće postići pozitivan tijek gotovine do 2016. godine", navodi se u izvješću S&P-a.Nedavno je Twitter izvijestio da su njegovi prihodi u trećem tromjesečju porasli za 114 posto, na 361 milijun dolara. No, gubitak kompanije skočio je na 175 milijuna dolara, dok je u istom lanjskom razdoblju iznosio 64 milijuna dolara.

Premda je broj aktivnih korisnika Twittera u trećem kvartalu porastao za 23 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, na 284 milijuna, analitičare je zabrinuo podatak da je prosječno vrijeme koje korisnici provode na toj društvenoj mreži palo za sedam posto.To je pokazatelj koji se pažljivo prati jer upućuje na angažman korisnika, a njegov pad navodi na zaključak da kompanija ima poteškoća u održavanju interesa postojećih i privlačenju novih korisnika. "Twitter bi trebao neprestano i značajno ulagati u svoje proizvode i usluge kako bi osigurao rast i inovacije, kao i povećao svoj značaj kod korisnika", stoji u izvješću S&P-a. Nakon ocjene te rejting agencije, cijena dionice Twittera pala je u četvrtak gotovo 6 posto, pa je njezin gubitak od početka godine povećan na 37 posto. 

Komentirajte prvi

New Report

Close