Nova studija tvrtke OurPBC otkrila je koje popularne aplikacije najviše opterećuju baterije naših mobitela do te mjere da bi im mogle skratiti životni vijek.
Studija se temeljila na pretpostavci da je korisnik iPhonea ili Androida dopustio aplikacijama pristup svim mogućim dopuštenjima koja se traže pri prvoj instaliranju. To uključuje status telefona, Wi-Fi vezu, pohranu, kameru, mikrofon, lokaciju, identitet, kontakte, SMS, informacije o pozivima, kalendar i pristup vašim fotografijama, medijima i datotekama.
Na prvom mjestu među aplikacijama koje troše najviše energije bili su Fitbit i Instagram, za koje je utvrđeno da jednako troše bateriju.
“Naše istraživanje otkriva da popularne aplikacije poput Fitbita i Instagrama potencijalno mogu potrošiti do 85 posto baterije, čak i kada nisu aktivno u upotrebi. Društveni mediji, aplikacije za praćenje fitnessa i aplikacije za spojeve se svrstavaju među najzahtjevnijima za baterije pametnog telefona“, rekao je Hommer Zhao, direktor prodaje i marketinga tvrtke OurPCB.
Drugi najveći potrošači baterije bile su aplikacija za automatizaciju zadataka Tasker, LinkedIn, WhatsApp i Facebook. Sedam od dvadeset najzahtjevnijih aplikacija bile su popularne aplikacije društvenih medija koje milijuni koriste svaki dan: Instagram, LinkedIn, WhatsApp, Facebook, X (bivši Twitter), Telegram i Facebook Messenger, piše Express, a prenosi N1.
Aplikacije za upoznavanje: Tinder, Hinge i Grindr također su bile među prvih 20 i kažu da troše otprilike više od 70 posto baterije. “Učinkovitije upravljanje dopuštenjima aplikacija može usporiti degradaciju baterije”, savjetuje Zhao.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.<p>Online Navigacija koristi najvise baterije.</p>
Uključite se u raspravu