Tradicionalni načini upravljanja, razvoja strategije i korporativne kulture u tvrtkama orijentirani su kratkoročno i ne integriraju odgovarajuće vještine za korištenje tehnološkog napretka u svoju korist i predviđanje održive budućnosti. Za temeljnu promjenu načina razmišljanja u smjeru eksponencijalne transformacije organizacija i industrija, potrebno je primijeniti “visioneering” tehniku organizacijskog upravljanja.
Visioneering je tehnika korporativnog vizionarstva. Nastala je fuzijom riječi “vision” i “engineering”, a služi kako bi pomogla organizacijama u dizajniranju korporativne budućnosti i ostvarenju željenih rezultata – ukazujući na megaprilike koje se mogu iskoristiti i disrupcije koje se mogu kreirati. Ova tehnika osobito je primjenjiva na organizacijama koje žele svoje poslovne modele učiniti inovativnima, predviđati i disruptirati budućnost, postati pokretači promjena i krenuti Net Positive putem.
„Održiva budućnost se može postići jedino masovnom promjenom perspektive u smjeru nove globalne konstrukcije upravljanja. Konstrukcije koja je podržana održivošću,“ naglašava Nicolas De Santis, međunarodni stručnjak za strateško vizionarstvo i tehnološki poduzetnik.
De Santis će na međunarodnoj konferenciji Hrvatske gospodarske komore Podržimo održivo 2023. u zagrebačkoj Laubi govoriti što je “visioneering” i kako ga strateški koristiti. U svom predavanju “Visioneering and Leading from the Future” sudionicima će približiti ključne alate koji se koriste u visioneeringu.
Stvorite vlastitu stvarnost i upravljajte njome
Na pomolu su megapromjene za organizacije i pojedince koje će prouzročiti epohalne pomake za zemlje svijeta. Nužno je osvijestiti upozorenja i iskoristiti priliku koja nam se pruža da aktivno redizajniramo poslovanje i razvijemo nove strategije vodstva za budućnost.
„Strategija znači vizionarstvo i stvaranje budućnosti – vizije o tome kako nešto može biti, treba biti i mora biti. Stvorite vlastitu stvarnost i upravljajte njome,“ poručuje De Santis.
Kao središnje događanje za održivost i pozitivne promjene u našem društvu, konferencija Podržimo održivo svake godine okupi više od 300 sudionika, kao i renomirane međunarodne stručnjake te vodeće hrvatske tvrtke, predvodnice promjena. Cilj je educirati i inspirirati sudionike konferencije o ključnim inicijativama, potencijalima i načinima kako postići ciljeve održivosti, u ovogodišnjem četvrtom izdanju kroz četiri glavna tematska bloka konferencije: Net Positive put, suradnja i održivost, tehnologije i dizajn za održivost te vodstvo u održivosti. U sklopu konferencije HGK će dodijeliti nagrade tvrtkama s najboljim rezultatima hrvatskog ESG ratinga, novog modela ocjenjivanja održivih praksi tvrtki koji je razvio HGK.
Konferenciju su do sada podržali Europska investicijska banka i Predstavništvo Europske komisije u RH kao institucionalni partneri, Erste banka, Fortenova Grupa, Jamnica i Regeneracija non-wovens kao zlatni partneri, Nexe i Siemens kao srebrni partneri te AD plastik i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost kao brončani partneri.
Vidimo se 19. rujna u zagrebačkoj Laubi! Više informacija o programu i prijavama dostupno je OVDJE.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu