Prodaja većinskog udjela Uljanik Brodogradnje 1856 nije uspjela. Danas do 15 sati nije pristigla obvezujuća ponuda za kupnju 54,77 posto udjela kojeg je javnim natječajem iz stečajne mase prodavao Uljanik Brodogradilište u stečaju. Takav ishod u prvom krugu nije neočekivan, zbog visoke početne cijene u prvom krugu, ali se ostavilo dodatno vrijeme u postupku prodaje jer je to zatražio jedan od dva zainteresirana ulagača uoči isteka roka u prvom krugu prije dva tjedna. Radilo se o turskoj tvrtki IMZA Marine Denizcilik Anonim Sirketi, koja se nenadano pojavila u ovom postupku, konkurirajući češkom poduzetniku Jaroslavu Strnadu, čija je tvrtka CE Industries još prošle jeseni izašla s ponudom stečajnom upravitelju Uljanik Brodogradilišta Lorisu Raku.
Vjerovnici, a najveći je država, inzistirali su tada da se ide s uobičajenim postupkom prodaje putem javnog nadmetanja, koji je pokrenut još 25. siječnja, a nakon što nije rezultirao ponudom, sada će uslijediti dražba. Stečajni upravitelj Loris Rak najavio je da će se ona organizirati tijekom idućeg mjeseca. U prvom krugu većinski udjel u pulskom škveru nuđen je po početnoj cijeni od 27,64 milijuna eura, a Strnad je već nakon dubinskog snimanja u prvom krugu izvijestio kako odustaje od daljnjeg natjecanja, no, tek će se vidjeti znači li to da u cijelosti diže ruke od pulskog brodogradilišta ili čeka povoljnije uvjete. Njegova ponuda s kojom je došao prošle jeseni bila je 20,57 milijuna eura za većinski vlasnički udjel, uz ulaganja od 10 milijuna eura kako bi se osiguralo stabilno poslovanje tvrtke koja je nastavila proizvodnju nakon što je brodogradilište završilo u stečaju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu