Aplikacijom KEKS Pay, koju je Erste banka lansirala prije nešto manje od četiri godine, služi se više od 300.000 korisnika. U odnosu na oko 230 tisuća korisnika, koliko ih je bilo na kraju 2021. godine, radi se o povećanju od 30%. Ukupan volumen transakcija u tri kvartala 2022. godine iznosio je 642 milijuna kuna, 80% više u odnosu na isto razdoblje prošle godine, kada je iznosio 355 milijuna kuna. O zadovoljstvu korisnika aplikacije najbolje govore prosječne ocjene u Google Play Storeu od 4,8 i 4,9 u Apple App Storeu.
Od početnog slanja i primanja novca među prijateljima, aplikacija KEKS Pay u posljednjih se četiri godine razvila do raznih mogućnosti koje trenutno nudi, pri čemu su samo neke od njih kupnja GSM bonova i plaćanje cestarina, plaćanje parkinga, mogućnost uplaćivanja donacija i plaćanje u webshopovima i trgovinama koje podržavaju plaćanje KEKS Payem. Jedna od najpopularnijih funkcionalnosti ove aplikacije je besplatno plaćanje komunalnih usluga više od 65 izdavatelja računa u preko 20 hrvatskih gradova, a kontinuirano se usluzi KEKS Pay režije uključuju novi izdavatelji računa, primarno jedinice lokalne samouprave, komunalna poduzeća, vrtići i drugi.
Glavne prednosti KEKS Paya su jednostavnost, sigurnost te činjenica da su korisnici u većini slučajeva oslobođeni plaćanja bilo kakvih naknada. KEKS Pay omogućuje brzo i sigurno slanje i primanje novca i to bez ikakvih naknada, a ujedno je i prvo bankarsko rješenje na hrvatskom tržištu namijenjeno svim zainteresiranim korisnicima, neovisno u kojoj banci imaju otvoren račun. Tako su od ukupnog broja korisnika aplikacije KEKS Pay 75 posto klijenti drugih banaka, a 25 posto njih ima račun otvoren u Erste banci. Aplikacija je posebno zanimljiva zbog svoje jednostavnosti. Svatko je može besplatno instalirati te poslati ili zatražiti novac od prijatelja, a da pritom ne mora upisivati brojeve računa. Naime, za prijenos novca na račun drugog korisnika potreban je samo njegov broj mobitela te nije potrebno otvarati račun. Korisnik novac može poslati s kartice koju i inače koristi, bilo kreditne ili debitne, odnosno s tekućeg računa, a novac stiže na bilo koji IBAN koji upiše primatelj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu