Očistite svoj vrtni namještaj: Brzo, jednostavno i bez skupih proizvoda za čišćenje

Autor: Poslovni.hr , 09. rujan 2022. u 07:42
FOTO: Pixabay

Čišćenje vanjskog namještaja nije isto kao čišćenje namještaja u kući, a treba pripaziti i na to od kojeg materijala je napravljen. Iako se pranje vrtnim crijevom može činiti dovoljnim, stručnjaci su objasnili da to i nije uvijek učinkovito

Vanjski se namještaj često koristi u ljetnim mjesecima kad provodimo puno vremena na otvorenom, no nakon cijelog ljeta korištenja,  dobro ga je i očistiti prije nego ga se pospremi za hladnije mjesece. Dobra vijest je da to nije težak zadatak jer svoj vrtni namještaj možete očistiti vrlo lako sa samo par jeftinih proizvoda, piše Express.

Čišćenje vanjskog namještaja nije isto kao čišćenje namještaja u kući, a treba pripaziti i na to od kojeg materijala je napravljen. Iako se pranje vrtnim crijevom može činiti dovoljnim, stručnjaci su objasnili da to i nije uvijek učinkovito.

Vrtni namještaj od pruća i konopa zahtijeva malo održavanja, a vrlo lijepo ukrasi vrt. Prema stručnjacima, najbolji način održavanja materijala je povremeno brisanje tijekom ljeta i dubinsko čišćenje jednom godišnje. Dakle, dovoljno ga je jednom godišnje očistiti toplom vodom i sapunicom da bude čist i lijep, prenosi Večernji list. 

Drvo tikovine ima prirodno zaštitno ulje koje ovaj upečatljivi materijal čini vrlo otpornim na vremenske uvjete. Iako ga je lako održavati čistim, redovito održavanje je ključno za očuvanje glatke završne obrade drva. Možete koristiti specijalizirane proizvode, odnosno posebne proizvode za održavanje tikovine, ali dobra alternativa je i laneno ulje. Nakon što je vaš namještaj čist i nauljen, najbolje je pokriti stolove i stolice ako ih nemate gdje spremiti u unutrašnji prostor. Ako ih spremate unutra, izbjegavajte grijane prostore jer toplina može isušiti drvo i uzrokovati pukotine.

Nehrđajući čelik vrlo je lako održavati i ne zahtijeva čak ni dubinsko čišćenje kako bi se održao sjajni završni sloj. Sve što trebate učiniti je očistiti površine toplom vodom i blagim deterdžentom za suđe, te ih temeljito osušiti kako biste izbjegli tragove.  Često se preporučuje da jastuke svoje vrtne garniture tijekom jeseni i zime držite unutra kako vlaga, prljavština i plijesan ne bi uništili tkaninu. Stručnjaci za namještaj preporučuju da jastuke čistite toplom vodom sa sapunom i vlažnom krpom, a možete ih i staviti u perilicu rublja na 30 stupnjeva s normalnim deterdžentom.

Komentirajte prvi

New Report

Close