-Zbog korona-krize u državnoj blagajni su ogromne financijske rupe. Iz tog bi razloga trebalo uvesti dulje radno vrijeme i skratiti godišnji odmor, govore istraživači, prenosi Fenix-magazin.de. Nakon provedenog istraživanja donesen je zaključak da bi njemački zaposlenici ubuduće trebali raditi 36 sati tjedno, a ne 34, piše Večernji list.
Osim toga, godišnji odmor trebao bi se smanjiti za tjedan i pol dana.
– Do sada su zaposlenici u ovoj zemlji radili znatno manje od svojih kolega u Švedskoj i Švicarskoj, odnosno u zemljama koje se često smatraju uzorima za tržište rada, stoji u zaključku Instituta.
Dok u tim zemljama pravo na godišnji odmor iznosi 25 dana, njemački zaposlenici mogu uzeti oko 31 dan.
– Možemo odgađati financijska opterećenja od pandemije desetljećima ili možemo iskoristiti potencijal koji imamo i smanjiti nerad. Da bismo se izborili s posljedicama krize, svi moramo pružiti ruku i to odmah sada, komentirao je ravnatelj Instituta Michael Hüther.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Prepisali ste tekst i izostavili bitne stvari Potpuno neprofesionalno!
U originalnom tekstu kaže da bi njemački zaposlenici mogli raditi 36 sati tjedno, a ne 34.
Nadalje mogu uzeti oko 31 dan godišnjeg a ideja je da bude 25 dana.
I to su bili prijedlozi potpuno marginalizirane organizacije u Njemačkoj.
Dakle u Hrvatskoj se radi 40 sati tjedno, a godišnji odmor je min. 20 dana, a plaće su barem duplo manje nego u Njemačkoj. Tamo strogo poštuje pravo na godišnji, a ne kao u većini Hrvatskih firmi se stari godišnji zaboravlja ili briše.
Dakle prepisivač ove vijesti ili je namjerno izostavio bitne stvari ili doista ne zna.
Uključite se u raspravu