Photomath, tvrtka iza istoimene aplikacije za učenje matematike koja je dosad preuzeta više od 220 milijuna puta u cijelom svijetu, osigurala je 23 milijuna dolara za nastavak razvoja.
“Ova investicija je za nas vrlo važna, a iako time Photomath još nije postao poslovni ‘jednorog’, potencijal tržišta za to postoji, i iako to nije lako na dobrom smo putu”, naglasio je Damir Sabol, idejni tvorac aplikacije i osnivač Photomatha.
Investitori su iz Silicijske doline, objavio je Sabol na virtualnoj konferenciji, na koju se javio i partner u fondu Menlo Ventures JP Sanday. Pitanje dobivaju li tim potezom investitori udjel od 10 posto u tvrtki Sabol nije želio komentirati.
Istaknuo je da je njegov trenutačni i udjel osnivača Photomatha oko 50 posto te da se ti udjeli smanjuju i s investicijama drugih. Rekao je da i zaposlenima daju mogućnost stjecanja udjela u tvrtki, kao i da je u sedam godina od pokretanja u razvoj uloženo ukupno oko 40 milijuna dolara, uključujući i novu investiciju.
Photomath je besplatna i jednostavna aplikacija koja funkcionira kao digitalni instruktor matematike pomažući učenicima i roditeljima u rješavanju matematičkih zadataka.
Zadatak može biti napisan ručno ili računalno, a aplikacija koristi računalni vid, umjetnu inteligenciju i strojno učenje kako bi riješila zadatke.
Od 220 milijuna preuzimanja, oko 10 milijuna korisnika aplikacijom se aktivno služi svaki dan, a prema Sabolovim riječima, tržišni potencijal je u milijardu učenika koji moraju učiti matematiku.
Oko polovine korisnika aplikacije su srednjoškolci, oko 20 posto osnovnoškolci, dosta je studenata i nastavnika te oko 7 posto su roditelji koji žele pomoći djeci u učenju.
Najjače tržište s25 posto preuzimanja Photomatha je SAD, slijedi Rusija sa 12 posto, a ‘jaki’ su u Indoneziji, Brazilu, Italiji. U Hrvatskoj nemaju veliki postotak korisnika, rekao je Damir Sabol.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu