Budući da je još od 13. godine, odrastajući uz računala, znao da želi imati svoju softversku tvrtku, rođeni Vukovarac u tom svom naumu uspio je još početkom novog milenija, ali u drugoj državi – Njemačkoj. Ondje, točnije u Düsseldorfu, 2001. godine osnovao je tvrtku Simvelop, da bi 2008. otvorio i tvrtku kćer Troido, koja je bila jedna od europskih predvodnica razvoja softvera za Android sustav, surađujući s Googleom, Facebookom i Vodafoneom.
On je Miroslav Šimudvarac, stručnjak za brzorastuću granu tehnologije, internet stvari, koji je nedavno odlučio dio poslovanja svoje treće tvrtke kćeri, aconna, prebaciti u rodnu Hrvatsku, s izrazitom namjerom da otvori urede u Osijeku i Zagrebu. Kako ekskluzivno doznajemo, taj plan je u Slavoniji već realiziran, jer je aconno dobio mjesto u osječkom BIOS poduzetničkom inkubatoru, gdje se već pronašao i prvi zaposlenik. Stoga smo, uz kratku povijest aconna, provjerili što znači dolazak te njemačke tvrtke na osječku IT scenu, gdje se uopće primjenjuju internet stvari (eng. internet of things) i na kakvim bi zanimljivim projektima mogli raditi hrvatski programeri, piše Glas Slavonije.
Cijeli članak pročitajte ovdje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu