U hrvatskom dijelu Cimosa povećan je obim poslovanja, razvijaju se novi proizvodi, a narudžbe stalno rastu. Kako piše Glas Istre, povećanu proizvodnju ne uspijevaju pokriti domicilnim radnicima već se vrhovi u proizvodnji "peglaju" kroz ispomoć tridesetak radnika iz bivših tvornica koje je Cimosova grupacija imala u Srbiji, Bosni i Hercegovini, kao i posudbom četrdesetak radnika iz Uljanika i "3. maja".
– Riječ je o interventnom, privremenom zapošljavanju kako bi se uspjele isporučiti velike narudžbe i samim time ostvariti nove. Popunjavaju se praznine koje nastaju zbog povećanog obima poslovanja, ali i stoga što Cimosovi radnici odlaze preko granice gdje su metalske struke bolje plaćene, kaže regionalni povjerenik Sindikata metalaca Hrvatske za Istru Đino Šverko.
Regionalni sindikalni povjerenik nakon razgovora s Mladenom Juradom, direktorom tvrtke P.P.C. koja objedinjuje Cimosove tvornice u Buzetu, Roču i Labinu s oko tisuću zaposlenika, tvrdi da u Cimosu u ovom trenutku mogu zaposliti stotinjak ljudi za stalno. Nije nužno da su metalske struke. Da bi u tome uspjeli sindikalna je poruka jasna – potrebno je povećati plaće.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.U Cimos neću da radim
nego ću u kancelariji da se ‘ladim
Samo da tvornice ne krenu k radnicima.
Uključite se u raspravu