Boston Consulting Group razvila je bolji način mjerenja 'održivog blagostanja' neke zemlje, točnije uspješnosti i kvalitete življenja. Sve je više jasno da sami bruto domaći proizvod nije baš najbolji pokazatelj uspjeha neke zemlje zbog brojnih razloga.
Oni su na temelju 44 različitih pokazatelja, a BDP je bio samo jedan od njih izmjerili koje su najuspješnije zemlje. Među ostalim kriterijima koje su uzeli u obzir bili su koji su i stopa nezaposlenosti, inflacija, učestalost bolesti, životni vijek, kvaliteta i dostupnost obrazovanja, kvaliteta infrastrukture, stanja okoliša, suzbijanje korupcije, slobode medija, i još mnogo toga.
Što se tiče Europe najbolje je ocijenjena Norveška koja je dobila ocjenu 100. Makedonija je dobila ocjenu 42,9, što je najniže.
Hrvatska je pak dobila ocjenu 61,3, dok je Slovenija dobila 79,3, piše Večernji list.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu