Đuro Đaković Holding, tvrtka u većinskom vlasništvu države, kreće s procesom prodaje cjelokupne imovine koja nije u funkciji osnovne djelatnosti.
Prvi korak, potvrdio nam je predsjednik Uprave ĐĐ Holdinga Tomislav Mazal, aktualni je poziv za predaju neobvezujućih ponuda investitora zainteresiranih za kupnju 100%-tnog udjela u tvrtki ĐĐ Strojna obrada (ukupna nominalna vrijednost je 10,3 mil. kn) i 97%-tnog udjela u tvrtki Energetika i Infrastruktura s ukupnom nominalom od 30,9 milijuna kuna. Ove tvrtke nisu naš core biznis, ali nisu ni teret, pa želimo vidjeti postoji li interes za kupnju, kaže Mazal. No, ako prikupe kvalitetne neobvezujuće ponude uslijedit će dubinsko snimanje, dok bi odluku o eventualnoj prodaji donijela Skupština Holdinga.
Prihodi ovih tvrtki godišnje iznose ukupno oko 60 milijuna kuna, što u prosjeku čini između 10 i 15% prosjeku za Grupu, a zapošljavaju oko 140 radnika. Iako prodaja nije izričito navedena u strategiji restrukturiranja kompanije, dio je to procesa koji traje do 2020. s fokusom na četiri dominantna proizvodna područja, a to su obrana, transport, energetika i industrija.
Stoga će, doznajemo, i druge nekretnine biti raspoložive za kupnju, pa će u pozicioniranju na inozemnom tržištu tijekom predstojećeg procesa svu imovinu koja nije bitna za poslovanje izložiti prodaji. Riječ je o velikom broju nekretnina, no uglavnom su to zgrade i zemljišta na lokalnom području. Poslovni plan za 2016., prema najavama, bit će usvojen do Božića.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Kakl su kokosari unistili djuru i to drugi put.prvo za vrijeme racana su poceli rasprodavati sve sto vrijedi a sad su ga dokrajcili.
Dokrajčili? Prvi put u 3 godine imaju pozitivni EBITDA, a bez par milijuna kuna troškova restrukturiranja imali bi i operativnu dobit što je preduvjet budućeg poslovanja!
Skupo školovanje menadžmenta!
tamo partija vodi, a oni sve samo znaju rasprodati, nije im “ćaća” gradio
Uključite se u raspravu