Nova uhićenja u Zagrebačkom holdingu

Autor: Poslovni.hr , 07. svibanj 2015. u 14:05
Foto: Borna Filić / Pixsell

Iz izvora bliskih istrazi neslužbeno se doznaje da je trojac priveden na ispitivanje zbog navodnih nezakonitosti u vezi s kantama za odlaganje otpada…

U nastavku istrage u aferi Agram na meti Uskoka i policije ponovno se, kako se neslužbeno doznaje, našao bivši direktor zagrebačke Čistoće Miljenko Benko i nekadašnji direktor Službe za nabavu Zagrebačkog holdinga Ivan Markus, koji su zbog sumnji u nove nezakonitosti privedeni s još jednim novim osumnjičenikom.

Iz izvora bliskih istrazi neslužbeno se doznaje da je trojac priveden na ispitivanje zbog navodnih nezakonitosti u vezi s kantama za odlaganje otpada te da je sumnjiv posao povezan s tvrtkom Gradatin, u kojoj su na telefonski upit rekli da nitko ne može odgovoriti je li netko iz njihove tvrtke uhićen i zbog čega.

Ravnateljstvo policije, koje je i inače šturo kada je riječ o nedjelima iz domene Uskoka, nije željelo potvrditi, ali ni demantirati tu informaciju.

Ni na sjednici gradske skupštine koja je u tijeku nitko nije želio službeno komentirati nova uhićenja i moguća proširenja istrage u slučaju Agram, iako su neki vijećnici neslužbeno rekli da su čuli za istragu u Čistoći.

Benko i Markus još su u "prvoj rundi" slučaja Agram, u listopadu prošle godine, završili u istražnom zatvoru, a u međuvremenu su smijenjeni sa svojih dužnosti u Holdingu.

Markus je na slobodu izašao među prvima, zajedno s suvlasnikom CIOS-a Petrom Pripuzom i pročelnik gradonačelnikova ureda Mirom Lacom, a Benko zajedno s najvećim dijelom osumnjičenika među kojima su bili i bivši šef Holdinga Slobodan Ljubičić te gradonačelnik Milan Bandić koji je u međuvremenu opet završio iza rešetaka i u konačnici pušten da se brani sa slobode.

Istraga u slučaju Agram pokrenuta je zbog sumnji da je gradonačelnik sa svojim suradnicima nizom nezakonitosti oštetio grad kojim je upravljao 12 godina, osim u slučaju povezanim s predsjedničkom izbornom kampanjom gdje je zbog neplaćanja poreza na donacije primljene nakon izbora 2010. navodno oštetio i Državni proračun. Ukupnu 'štetu' tužiteljstvo procjenjuje na oko 20 milijuna kuna. Uz sporne donacije u predsjedničkoj kampanji Bandića Uskok tereti za pogodovanje Pripuzovom CIOS-u te tvrtki Bramgrad projekt Branka Mihaljevića, trgovanje utjecajem pri nezakonitom zapošljavanju sebi bliskih osoba u Gradskom poglavarstvu i Zagrebačkom Holdingu, ali i nezakonito korištenje službenih gradskih automobila u privatne svrhe.

Istraga protiv Bandića u međuvremenu je proširena i nakon što je Vida Demarin, kao predsjednica upravnog vijeća Zagrebačke zaklade za pomoć osobama oboljelim od cerebrovaskularnih bolesti, istražiteljima ispričala da ju je Bandić u dva navrata nagovarao da promijeni iskaz i potpiše dokument neistinita sadržaja.

Protiv Bandića je sredinom veljače podignuta i prva optužnica kojom ga Uskok tereti da je s dvoje suoptuženika udruzi "U ime obitelji" prilikom prikupljanja potpisa za raspisivanje referenduma "Birajmo zastupnike imenom i prezimenom" priskrbio nezakonitu korist od najmanje 308 tisuća kuna. No, zagrebački je sud tu optužnicu vratio tužiteljstvu na doradu.

Komentari (2)
Pogledajte sve

Vidim da u mom Zagrebu nema ničega novog.

Uostalom što očekivati u gradu gdje lokalna samouprava nije riješila zbrinjavanje otpada na svom području.
Što je bila dužna učiniti po starom zakonu o otpadu, a čiji su rokovi odavno prošli.
Još malo pa ćemo moći očekivati i kazne od strane EU.
Kad naše Ministarstvo ne poštuje vlastite zakone koje je donijela, pa nije kaznila grad Zagreb i gradonačelnika Bandića.

A što reći da Čistoća kao gradska firma nije spremna dočekala EU zakonodavstvo i osigurala sa svoje strane sve potrebne dozvole da se može i dalje baviti odvozom i zbrinjavanjem smeća.

Znači gospodin Bandić je ili lo.pov koji pogoduje određenim privatnicima da preuzme BIZNIS sa smećem ili je potpuno nesposoban kao gradonačelnik.

Nemojte zaboraviti da Zagreb ima najveći prirez na plaće od 18%, najviše cijene komunalije u Europi (više i od Londona) a nema riješen ni jedan infrastrukturni problem i to najosnovniji.
Vodovod, Kanalizacija, promet, odvoz i zbrinjavanje smeća, grijanje građana obnovljivim izvorima energije.

Pa na što ti novci naši idu?

I sada se spominje davanje toga posla privatnicima.
Valjda da cijena ode još malo gore, a gradonačelnik više za to nije kriv.

Isto je zanimljivo da smijenjeni direktor Čistoće koji je smijenjen nakon što su ga hapili u aferi Agram, bez problema dobio posao u drugoj HOOldingovoj podružnici.
Valjda da ga se nagradi jer je krao.
Sad znamo zašto je i Bandić tražio da se sva gradska poduzeća spoje u HOOlding.

Da svoje uhljebe bez problema može prebacivati na novi posao.
Očito da kod zapošljavanja u Holdingu nije potrebno uvjerenje o nekažnjavanju ili da se vodi kazneni postupak protiv tebe,

Takvi ljudi su očito na cijeni u holdingu.

svatko je privatizirao svoje radno mjesto i prodaje što se da prodati

New Report

Close