Sedam mjeseci nakon otvorenja Regionalnog centra za biotehnološka istraživanja i razvoj u Slavonskom Brodu, milijun i pol eura vrijednog projekta Srednje škole Matije Antuna Reljkovića kojeg je s dvije trećine sredstava financirala Europska unija, može se reći kako je bio uspješan u dijelu nabavke opreme i izgradnje objekta. Međutim, pravi pokazatelji njegove opravdanosti bit će poznati tek po završetku prve sezone prodaje kloniranih sadnica. – Osim što proizvodimo svoje biljne vrste, mi želimo pratiti i poljoprivredne proizvođače, savjetovati ih o o nabavi sadnog materijala i izboru kultura koje će zasijati te tako unaprijediti njihovu proizvodnju – kaže direktor Centra Marko Šimić.
Prema njegovim riječima, danas u EU nisu bitni samo prinosi, nego prvenstveno kvaliteta proizvoda, a u biotehnološkom se centru može pronaći najkvalitetnije sjeme i sadni materijal bez virusa i patogena.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu