Odluka o uvođenju postupka prisilnog poravnavanja u prvim danima utjecala je na poslovanje Cimosa, ali se situacija naporima svih zainteresiranih poboljšala i tekuće poslovanje je u očekivanim okvirima.
Nije došlo do promjena niti u narudžbama, pojasnili su iz koparske kompanije slovenskoj novinskoj agenciji STA. Odluka Društva za upravljanje potraživanjima banaka (DUTB), NLB, SID banke, Banke Celje, Abanke i Gorenjske banke o uvođenju postupka prisilnog poravnavanja umjesto predložene pretvorbe potraživanja u vlasnički kapital prvih je dana ipak utjecala na poslovanje, priznaju u Cimosu.Iz jedne od najvećih slovenskih kompanija upozoravaju na činjenicu da "postupak poravnavanja u Sloveniji ima negativan prizvuk i da je Cimos prvi veliki primjer u kojem je postupak predložen od vjerovnika s namjerom poravnavanja nagomilanih obveza prema svim vjerovnicima". Kako ističu u Cimosu, još su 27. svibnja na sastanku s ključnim kupcima dogovorili skraćenje rokova plaćanja, što je kompaniji omogućilo nastavak proizvodnje s minimalnim prekidima, čak i u tijeku prisilnog poravnavanja. Cimos zapošljava oko sedam tisuća zaposlenika, a dug mu je iznosio više od 400 milijuna eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu