Iz Njemačke stiže turistički vodič za obnovljivu energiju

Autor: Croenergo.eu , 24. lipanj 2014. u 11:49
Slika je preuzeta s portala croenergo.eu

U Njemačkoj obnovljivi izvori energije postaju i uspješan turistički proizvod. Nedavno je objavljen i vodič u kojem je pobrojano više od 200 “zelenih” projekata diljem zemlje koje vrijedi posjetiti.

Autor: © Portal croenergo.eu (M.P.) / ENERGO MEDIA SERVIS

U Njemačkoj obnovljivi izvori energije postaju i uspješan turistički proizvod. Nedavno je objavljen i vodič u kojem je pobrojano više od 200 "zelenih" projekata diljem zemlje koje vrijedi posjetiti. Uspjeh nije izostao i vodič je već nekoliko tjedana u potpunosti rasprodan. 

Vodič, koji je izrađen uz potporu Njemačke agencije za obnovljive izvore energije (AEE), navodi mnoge lokacije na kojima se projekti "čiste" energije mogu klasificirati i pod rubriku turističke atrakcije. Među njima su staklena kupola u Reichstagu koja u sebi sadrži stožac od 360 ogledala koja odražavaju sunčevu svjetlost te na taj način osvjetljavaju plenarnu dvoranu, prvo energetski dostatno europsko selo, najveći europski vjetropark u Holtriemu, gdje se u jednoj od turbina nalazi i vidikovac s kojeg puca pogled na Sjeverno more.

Iako se na prvu može činiti čudnim, posebice ukoliko uzmemo u obzir predznak "zelen", u vodiču se nalaze i nuklearna elektrana Kalkar koja nikad nije puštena u pogon te bivši otvoreni rudnik u saveznoj pokrajini Sachsen-Anhalt. Autor vodiča Martin Frey objašnjava kako je ove lokacije stavio u vodič jer je nuklearka postala zabavni park, a toranj za hlađenje ogroman objekt za slobodno penjanje, dok je otvoreni rudnik pretvoren u svojevrsni vremeplov u kojem turisti mogu naučiti sve o nekadašnjim načinima vađenja rude i dobivanja energije.

Vodič pod nazivom "Deutschland – Erneuerbare Energien erleben" svakako predstavlja novi i zanimljivi način kojim se na inovativan i edukativan način može pridonijeti jačanju svijesti i podučavanju stanovništva o važnosti obnovljivih izvora energije i njihovoj primjeni u svakodnevnom životu.

Izvorni tekst pročitajte ovdje.

Komentirajte prvi

New Report

Close