Kada je prije godinu dana predstavio Google Glass, internetski div bio je siguran da je dobio svjetsku uspješnicu.
Ipak, u SAD-u je sve više protivnika takve nosive tehnologije pa je kompanija počela razbijati, kako tvrdi, "mitove o toj tehnologiji". Predstaviljen je popis o deset mitova o Google Glassu.Riječ je o naočalama opremljenim računalom sposobnim napraviti većinu stvari koje nude današnji pametni mobiteli. No, Google tvrdi da te naočale ne mogu snimati dulje od 45 minuta u kontinuitetu i da ne dolaze s tehnologijom za prepoznavanje lica, a ponavljaju i da one nisu "savršeni uređaj za špijuniranje".
Unatoč tome raste broj restorana koji zbog straha od špijuniranja gostiju brani korištenje Googlevih naočala u svom prostoru. Za to vrijeme korištenje Google Glassa u svom prostoru zabranile su kockarnice u Las Vegasu, a i sve je više kompanija koje brane korištenje te nosive tehnologije zbog straha od industrijske špijunaže.Raspravlja se i o tome je li korištenje Google Glassa tijekom vožnje opasno poput mobitela. Konačno, u SAD-u je pogrdna riječ glasshole postala toliko popularna da je sam Google bio prisiljen objaviti upute kako ne biti glasshole.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu