CIOS: Kako do sirovine iz komunalnog otpada

Autor: Poslovni.hr , 13. ožujak 2014. u 13:15
Foto: Marko Lukunic/PIXSELL

U prvoj reportaži CIOS grupe pogledajte pokazuje kako se mehaničkim i biološkim putem dolazi do sirovine iz komunalnog otpada, a drugoj kako se provodi reciklaža u jednoj od tvrtki-članica grupe.

C.I.O.S. grupa u regiji godišnje obrađuje oko 1.100 tisuća tona metalnog i drugog otpada. U jedinstvenoj mreži reciklažnih centara na više od 80 lokacija, grupa zapošljava 2000 djelatnika.

U više od dvadeset godina poslovanja, C.I.O.S. grupa je svoje razvojne koncepcije gradila na temelju najboljih iskustava većinskog vlasnika, njemačke Scholz grupe koja se svrstava u vrh svjetskih kompanija u području recikliranja čeličnog i metalnog otpada.

U prvoj reportaži CIOS grupe pogledajte pokazuje kako se mehaničkim i biološkim putem dolazi do sirovine iz komunalnog otpada, a drugoj kako se provodi reciklaža u jednoj od tvrtki-članica grupe.

 

Mehanički i biološki do sirovine iz komunalnog otpada

 

Recikliranje do daske

Komentari (1)
Pogledajte sve

Za one koji neznaju kako je nastao cios…
Nakon zatvaranja podsusedske cementare u nju se nelegalno useljava više firmi. Pa tako i CIOS ili kak se tad zvalo. Počinju u cementari demontirati postrojenja i to prodavati (naravno nelegalno). Uskoro tamo niće pogon za preradu metalnog otpada opet naravno nelegalno. Sklapaju se ugovori za reciklažu željezničkih vagona i lokomotiva koji se otpisuju iz HŽ-a da bi kad dođu do podsuseda najednom opet postali upotrebljivi i kao takvi se preprodavaju drugima (BiH pretežno). Dakle HŽ plati da ovi izrežu lokomotivu a ovi ju ispravnu prodaju drugom…
Nakon toga grad zahtjeva da se isele iz Cementare gdje su bili nelegalno i gdje se uredno spaljivalo isto šta je jučer gorilo. Uvjet da se isele je bio da im se da drugo zemljište koje i dobivaju i sad legalno posjeduju pogon u Jankomiru. Mislim da im je i grad platio preseljenje iz nelegalno zauzete cementare ….

New Report

Close