Državnim mjerama regulacije globalnog tržišta nezdrave brze hrane – poput čipseva ili gaziranih pića – moguće je usporiti i čak zaustaviti epidemiju pretilosti, objavljeno je u ponedjeljak u glasniku Svjetske zdravstvene organizacije (WHO).
Kako se navodi u studiji, odlučnim mjerama moguće je zaustaviti globalni trend pretilosti ili gojaznosti – stanja koja mogu pospješiti razvoj raznih bolesti, od dijabetesa i srčanih bolesti do raka. WHO je pozvao vlade da naprave više kako bi se pokušala spriječiti pretilost, umjesto da se bore s posljedicama tog stanja koje nosi visoke ljudske i gospodarske troškove.Vlade diljem svijeta trebale bi uvesti: poticaje za proizvodnju zdrave hrane odnosno veće namete na proizvodnju industrijski prerađene hrane i pića, smanjenje poticaja za proizvođače i tvrtke koje se koriste velikim količinama umjetnih gnojiva, pesticida, antibiotika i drugih kemikalija; te regulirati reklamiranje brze hrane, posebno za djecu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu