Tekst deklaracije, na britanski prijedlog, trebalo je usvojiti svih 15 članica Vijeća sigurnosti, no Moskva je po drugi put odbila osuditi svojega sirijskog saveznika za zbivanja u Alepu i London je potom povukao prijedlog deklaracije.
Moskva je 19. prosinca blokirala sličan tekst deklaracije koji su predstavile Sjedinjene Države.
U britanskom prijedlogu teksta "osuđuju se s indignacijom zračni napadi na dnevnoj razini koje je sirijska vlada poduzela protiv grada Aklepa i u kojima je od 15. prosinca poginulo 700 ljudi, a više od 3.000 je ranjeno". Također se osuđuje upotreba teškog naoružanja poput raketa Scud i kasetnih bombi protiv stanovništva Alepa pri čemu je sirijska vlada kršila obveze vezane uz poštivanje međunarodnog humanitarnog prava.
U deklaraciji se pozivaju i vlast i oporba da omoguće distribuciju humanitarne pomoći u Siriji i pozdravlja sazivanje mirovne konferencije 22. siječnja u Montreuxu (Švicarska).
Rusija je u svojim primjedbama na prijedlog deklaracije tražila da se umjesto osude vladinih napada osude napadi svih strana uključenih u sirijski sukob.
Više od 100.000 ljudi ubijeno je a milijuni njih prisiljeni su napustiti svoje domove u skoro trogodišnjem građanskom ratu u Siriji.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu