Irska u Europskoj uniji slovi kao prototip zemlje u krizi. Zahvaljujući vladinim i Unijinim mjerama štednje, nakon višegodišnje krize negativni ekonomski trend je zaustavljen. Međutim, pomoć EU Trojke, Europske središnje banke i Međunarodnog monetarnog fonda ima svoju cijenu. Irska sama mora namaknuti novac kako bi otplatila dugove. Trojka od službenog Dublina zahtijeva privatizaciju velikog dijela državnog vlasništva, između ostalog i irskih šuma. 10 posto zelenog otoka prekriveno je šumama, a zemlja godišnje izveze drva u vrijednosti od oko 300 milijuna eura, stoga ne čudi da su brojni inozemni investitori zainteresirani za ulaganje. Međutim, u Irskoj je mnogo onih koji se protive privatizaciji. Kritičari su sumnjičavi spram ekonomske isplativosti prodaje šuma, a za vlastitu egzistenciju ne strahuje samo drvna industrija.
10 posto zelenog otoka prekriveno je šumama, a zemlja godišnje izveze drva u vrijednosti od oko 300 milijuna eura, stoga ne čudi da su brojni inozemni investitori zainteresirani za ulaganje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu