ACI dogovorio suradnju s talijanskom Lega Navale

Autor: Marija Brnić , 28. travanj 2013. u 22:01
PIXSELL

Jadranski savez Lega Navale Italiana je nautička udruga koja ima 60 tisuća članova i 14 tisuća plovila u 85 marina i više od 8000 vezova u talijanskom priobalju.

Dok čeka odluke o najavljenom procesu dokapitalizacije, kojim bi se osiguralo novi razvoj marina i vezova, nacionalni lanac marina ACI Club objavio je kako kreće i s novim razvojnim ciklusom – širenjem ponude i mreže lokacija, te izlaskom na inozemna tržišta.

Prvi korak u tom smjeru je suradnja s talijanskom nautičkom udrugom Lega Navale Italiana, koju su prije desetak dana ugovorom o strateškoj suradnji zaključili čelni ljudi ACI-ja Bruno Bonifačić i Lega Navale Italiane admiral Franco Paoli. Suradnja ova dva velika nautička sustava s dvije obale Jadrana omogućit će njihovim članovima korištenje niza pogodnosti u čak 107 marina s više od 14.000 vezova. No, detalji tih pogodnosti za nautičare još nisu poznati. 

“Ovim sporazumom ACI je potvrdio i ojačao svoju poziciju najvećeg nautičkog poslovnog sustava na Mediteranu, kako po broju marina tako i po broju vezova koji su na raspolaganju njegovim članovima”, poručuju iz ACI-ja, a ističu i kako se tijekom svečanosti potpisivanja ugovora s LNI-jem razmatralo i moguće daljnje projekte suradnje ta dva nautička sustava na turističkoj i kulturnoj promidžbi nautičkog turizma, kao i projektima očuvanja prirodnih ljepota mora i obale, te zajedničim akcijama  za djecu i osobe s invaliditetom. Iz ACI-ja poručuju kako je sporazum s LNI-jem prvi korak u njegovanju kulture plovidbe temeljene na zaštiti okoliša, održivog razvoja, a intencija je da se vremenom u njega uključe i druge zemlje bazena Jadranskog mora, te kasnije i Sredozemlja.

LNI je neprofitna organizacija koja djeluje od 1897., ima 60 tisuća članova i 14 tisuća plovila smještenih u 85 marina i više od 8 tisuća vezova u talijanskom priobalju. ACI s druge strane u zajedničku ponudu ulazi s 22 marine i jednim privezištem. Za ACI se razmatra plan dokapitalizacije u dva kruga, vojnim nekretninama iz portfelja države, a potom ulaskom kapitala mirovinskih fondova, osiguravajućih društava, brodara i turističkih tvrtki, s time da država, koja sada drži 75,5 posto dionica, namjerava zadržati većinski udjel u ACI-ju.

Komentirajte prvi

New Report

Close