Bruno Bonifačić postao je predsjednik Uprave ACI-ja prije nešto više od mjesec dana. Novi list ga opisuje kao rođenog Riječanina, nestranačkog čovjeka, pasioniranog nautičara i bivšeg nogometaša, koji je stigao na čelo najveće hrvatske nautičke grupacije ponajviše zbog menadžerskog iskustva i odličnih ocjena na natječaju.
U intervjuu za Novi list otkrio je da je njegov cilj uvesti mnoge promjene u tvrtki, te izaći iz jedne pasivne politike vezivanja brodova u proaktivnu politiku koaj obuhvaća pružanje kompletnog servisa klijentima. 'Svaki klijent bi trebao dobiti sve usluge, od turističkih informacija o gastro ponudi i događanjima u regiji, do cijelog niza servisa potrebnih za brod, od pranja rublja, popravaka na brodu do potpune savjetničke usluge koja će nuditi rješenje gotovo svakog problema', kaže Bonifačić.
Nova misija ACI-ja je realizacija ambicioznog investicijskog ciklusa uz aktivni poticaj politike Vlade, ispričao je predsjednik Uparve ACI-ja. Taj poticaj sugerira kako će putem Agencije za upravljanje državnom imovinom ACI-ju biti dodijeljeni bivši vojni objekti na Jadranu. Država će uložiti u ACI, ali to neće biti privatizacija, nego državna dokapitalizacija koja bi išla kroz prepuštanje vojnih objekata, čime će se naravno povećati i vrijednost ACI-ja, kaže Bonifačić.Realno je govoriti o investicijama većim od milijardu kuna u razdoblju do 2020. 'Investicije nisu usmjerene samo na marine, razmatramo pokretanje sustava sidrišta po valama s kojima bi hrvatski arhipelag nudio sigurnost nautičarima i jednu kvalitetnu uslugu, ujedno i dodatni razlog da neki novi nautičari dođu u Hrvatsku', pojasnio je.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu